screws-and-dowels-rock-view-namashooi-com

پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران

برای محکم کردن و بالابردن ایمنی نمای سنگی ساختمان ها از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده می شود . دلایل مختلفی می‌تواند باعث شل شدن و افتادن سنگ های نمای ساختمان شود.

این دلایل عبارتند از بارش باران و نفوذ آب به پشت سنگ ها ، ملات نامناسب ، نصب غیرتخصصی .

استفاده از پیچ های گالوانیزه در پیچ و رولپلاک سنگ نما بسیار رایج است. نوع اجرای پروژه به عوامل مختلفی مانند نوع و جنس سنگ نما ، کیفیت سنگ و نوع رگه ها ، ابعاد و اندازه و ضخامت سنگ نما ، روش اجرای نما و مصالح مصرفی در نصب سنگ ، جنس و مقاومت دیوار بستگی دارد.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران

قیمت پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما به عواملی مانند نوع سنگ بکار رفته در نما ، ضخامت سنگ های به کار رفته در نما ، ملات به کار رفته در پشت سنگ  ، نیاز به تعویض و یا ترمیم سنگ بستگی دارد .

همچنین وجود شیشه های پنجره و یا بالکن ها نیز در پایین آمدن قیمت پیچ ورولپلاک سنگ نما تاثیر مثبت دارد .

قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما با توجه به میزان پیچ مصرفی و ارتفاع و نوع سنگی که در نما کار شده است مشخص می شود و مدت زمان انجام کار نیز بستگی به متراژ پروژه دارد.

نماشویی استوارپور نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی در تهران ، نماشویی ساختمان در آمل  ، نماشویی ساختمان در قزوین را به صورت تضمینی و با بهترین کیفیت انجام می دهد .

برای اطلاع از نماشویی ساختمان با شماره تلفن ۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰ تماس بگیرید .

مراحل پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

بعد از آماده سازی شرایط کار از جمله تهیه ابزار و مصالح مورد نیاز، تهیه سنگ نما و نصب داربست (در صورت نیاز) مراحل کار پیچ کردن سنگ نما به ترتیب زیر انجام می‌ شود:

 • برداشتن سنگ های شکسته و معیوب و پاکسازی و زیرسازی
 • برشکاری سنگ
 • سوراخ کردن نما و دریل کاری
 • چسب سنگ زدن پشت سنگ و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما
 • بتونه کاری و رنگ زدن محل سوراخ ها و پیچ ها
 • بندکشی و آب بندی نما

نوع اجرای کار پیچ و رولپلاک سنگ نما

از عوامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ، هزینه داربست و نصب و جمع کردن آن است که هم می‌تواند توسط یک پیمانکار یا داربست کار دیگر و یا توسط خود تیم نماکار انجام شود. تیم نماشویی استوارپور این کار را بدون نصب داربست و از طریق راپل کاری ( کار با طناب ) انجام می دهد .

در پروژه های کوچک که سنگ های آسیب دیده و یا افتاده تعدادشان زیاد نیست از طناب و راپل برای انجام پروژه استفاده‌ می‌شود ولی اگر پروژه پیچ و رولپلاک نما برای تعداد و حجم زیاد کار سفارش داده شده باشد یا اینکه در مرحله پایان کار ساختمان نمای به طور کلی درگیر پروژه شود، از داربست فلزی استفاده می‌شود. داربست در پروژه‌هایی مورد استفاده قرارمی‌گیرد که نما با آسیب‌های زیادی مواجه شده و کل نما باید ترمیم شود، ملات ریزی شود و در پایان با پیچ و رولپلاک محکم شود.

نکات مهم در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

انجام پیچ و رولپلاک نما برای تمام ساختمان‌هایی که نمای آن ها از جنس سنگ است ، ضروری می باشد.

اولویت پیچ رولپلاک سنگ برای نماهایی میباشد که ریزش سنگ نما و سقوط آن را شاهدیم. وقتی یک تکه از سنگ نما سقوط میکند و اگر حادثه‌ای رخ ندهد مفهوم آن این است که بقیه سنگ ها هم شل می باشد و ممکن است هر لحظه سقوط کند .

ریزش یک تکه از نمای ساختمان هشداری است که باید جدی گرفته شود.

ساختمان های بالای ۴ طبقه به خاطر نشست ساختمان و استفاده از سیمان خشک باعث ول شدن سنگ ها می شوند.

کلیه خدمات محکم سازی سنگ نما به روش راپل و با طناب انجام می شود.

ما حتی سنگ نمای شما را بدون داربست نصب و جایگزین و ترمیم می کنیم.

استفاده نا صحیح از ابزار کار در ارتفاع و نا وارد بودن در امر پیچ و رلپلاک سنگ نما باعث خسارات زیادی میشود که باید به آن ها توجه نمود.

پیچی که برای پیچ و رولپلاک نما استفاده می شود دارای مقاومت بالا و ساختار مهندسی خاصی است که مختص اینکار طراحی و تولید شده است.

رولپلاک مورد استفاده نیز استحکام کافی برای حفظ پیچ داخل سنگ را دارد.

ابزار لازم برای انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

 • پیچ بند
 • دریل مخصوص
 • پیچ مخصوص در ابعاد استاندارد
 • رولپلاک در ابعاد متناسب با پیچ مصرفی
 • رنگ و بتونه مخصوص با رنگ سنگ نمای ساختمان

اما نکته ای که اهمیت زیادی دارد بحث استفاده از بتونه پس از پایان کار است.تا جای پیچ را کاملا همرنگ سنگ کند و هیچ اثری از پیچ رولپلاک باقی نماند و زیبایی نما را حفظ کند .

تیم نماشویی استوارپور آماده ی انجام خدمات نماشویی مانند شستشوی نما با ابرو طی ، نماشویی برج ، پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان با طناب ،  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج می باشد .