توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان با طناب

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان با طناب

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب یکی دیگر از خدمات شرکت نماشویی استوارپور می باشد که به بهترین شکل به شما عزیزان ارائه می شود . برای شما نیز پیش آمده است که در هنگام عبور از سطح شهر و خیابان ها ساختمان هایی را میبینید که سنگ نمای آن ها افتاده است .

طبیعتا به این فکر می روید که چه خطراتی را ممکن است  در پی داشته باشد و در صورتی که این اتفاق برای سنگ های نمای ساختمان شما بیفتد بی شک به دنبال راه حلی برای حل این مشکل می افتید اولین فکر شما در صورتی که از روش دسترسی با طناب آشنایی نداشته باشید به زدن داربست فکر می کنید اما روش راپل کاری توسط شرکت نماشویی استوارپور ارائه می شود که می توانیم برای  مقاوم سازی سنگ ها از روش پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب استفاده کنیم. با انجام این کار از ریزش سنگ های نما و خطراتی که در پی خواهد داشت آسوده خاطر می شوید و زیبایی و شکل ظاهری نمای ساختمان خود را حفظ می کنید . اولین ریزش سنگ نما هر چقدر که کوچک هم باشد نشانه این است که ممکن است سنگ قسمت های دیگر نیز سقوط کند . پس در انجام این کار تعلل نکنید.

این روش برای تمام ساختمان های مسکونی ، اداری ، تجاری ، برج ها در صورتی که در پشت بام شیروانی استفاده نشده باشد قابل اجرا می باشد . چرا که ممکن است باعث عدم دسترسی طناب کار به خاطر عرض شیروانی به نما شود.

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی  نماشویی بدون داربست ،  شستشوی نما با ابرو طی  ،  سندبلاست  ،  نماشویی ساختمان با واترجت  ،  نانو نمای ساختمان  ،  شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ، راپل کاری  و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

دلایل ریزش سنگ نمای ساختمان

از مهم ترین عواملی که موجب ریزش سنگ های نما می شود اسکوپ نکردن سنگ در هنگام نما سازی و اجرای نما است که در حقیقت اسکوپ سنگ به این معنی است که شیارهایی را با سنگ فرز در پشت سنگ ایجاد می کنند و سیم آرماتور در این شیارها بسته می شود تا در هنگام نصب سنگ و دوغاب ریزی گیرش پیدا کند و تثبیت گردد.

از علت های دیگر استفاده از دوغاب نامناسب و فاقد چسبندگی کافی می باشد. همچنین جنس سنگ نصب شده نیز بسیار مهم می باشد به طور مثال سنگ گرانیت فاقد خلل و فرج می باشد و جذب آب خوبی ندارد و مناسب برای نما نمی باشد. سنگهای نما بایستی دارای کیفیت خوب و فاقد شکستگی و ترک باشد .

مزایای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان با طناب

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست با استفاده از روش راپل به دلیل سرعت اجرای بالا ، دسترسی بالا ، ایمنی بالا ، تسلط بر انجام کار وعدم اشغال فضا جایگزین بسیار مناسبی به جای داربست می باشد . اما در مقابل انجام این کار با استفاده از داربست بسیار زمان بر بوده و ایمنی نسبتا پایین تری نبست به روش راپل دارد چراکه احتمال واژگونی داربست در طوفان های و یا افتادن کارگرها از روی داربست به علت استفاده نکردن از کمربند ایمنی بسیار بالا می باشد .

همچنین استفاده از داربست باعث بسته شدن راه عبور و مرور عابرین پیاده و وسایل نقلیه می شود . لذا پیچ و رولپلاک نما بدون داربست بسیار مطمئن تر و کم هزینه تر نسبت به داربست می باشد . در روش راپل از دو طناب اصلی و حمایت استفاده  می نماییم که هر کدام از آن ها تحمل بار تا ۱۵۰۰ کیلوگرم را دارا می باشند علاوه بر این نکات روش راپل کاملا تخصصی می باشد و افرادی که در این حیطه فعالیت می کنند کاملا آموزش دیده هستند .

عوامل مهم درهنگام پیچ و رولپلاک نما

  1. استفاده از دریل مناسب جهت سوراخکاری با مته ۴ شیار دو الماسه و یا چهار الماسه که سایز مته مورد نیاز بر اساس ابعاد و قطر سنگ انتخاب می شود که معمولا مته ۷ برای این کار بسیار مناسب است .
  2. استفاده از پیچ فولادی و گالوانیزه که بعد از انجام دریل کار درجای سوراخ قرار داده می شود. چون بهترین راه برای جلوگیری از زنگ زدن استفاده از پیچ گالوانیزه می باشد.
  3. استفاده از چکش برای کوبیدن پیچ در ملات به اندازه ای که ۳ الی ۴ سانت از پیچ بیرون سنگ باقی بماند تا با استفاده از پیچ بند آن را سفت نماییم. باید توجه داشته باشیم که به هیچ وجه نباید پیچ را مانند میخ تا انتها بکوبیم که این کار بیهوده و آسیب بیشتری به سنگ نما وارد می کند و خطر ریزش سنگ نما را چند برابر می کند.
  4. تعداد پیچ های مورد نیاز در سنگ باید استاندارد باشد نه خیلی زیاد و نه خیلی کم که با نظر کارشناس فاصله پیچ ها مشخص می شود .
  5. در نقاطی از سنگ نما ترک هایی ناشی از نشست ساختمان مشاهده می شود که برای مهار سنگ ترک خورده دو طرف ترک را پیچ و رولپلاک می کنیم.
  6. فردی که به عنوان راپل کار مشغول به کار است باید از تسلط کافی در حین پیچ کردن سنگ نما برخوردار باشد و در انجام کار با سرعت و عجله کار نکند و دارای تمرکز کافی باشد و سنگ نما را کاملا ارزیابی کند و تا زمانی که از تثبیت آن مطمئن نشده است قسمتی دیگر را شروع نکند.

برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی می توانید با شماره تلفن ۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰ تماس بگیرید .

تیم نماشویی استوار پور پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *