توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

هشت نکته در نماشویی ساختمان

هشت نکته در نماشویی ساختمان

در نماشویی ساختمان یک سری نکات و کار ها هستند که در صورتی که آن ها را رعایت نمایید ، نتیجه ی کار بهتری دارید  و در صورت عدم رعایت این نکات ممکن است خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری اتفاق بیفتد و یا نتیجه ی کار راضی کننده نباشد .

در این مقاله از سایت تیم نماشویی استوارپور ما این نکات را برای شما آورده ایم تا نتیجه و بازدهی بیشتری را از نماشویی ساختمان خود دریافت کنید .

  1.  اولین و مهم ترین نکته در نماشویی ایمنی است . در روش کار با راپل  ( نماشویی بدون داربست ) باید از ابزار بروز و تاریخ داراستفاده شود . یعنی اگر که تاریخ انقضای آن تمام شده است است نباید از آن استفاده شود و حتما باید از ابزار استاندارد استفاده شود . نکته بعدی در امر ایمنی این است که اپراتور حتما از جایی که کارگاه می گیرد مطمئن شود و تمامی گره های خود را با دقت و احتیاط کامل انجام دهد و اصول گره زنی را رعایت کند و به گره های حمایتی خود خیلی خیلی توجه کند و آن ها را با اصول و دقت زیاد انجام دهد .
  2. دومین نکته در نماشویی با طناب ( راپل کاری )  توجه کردن به عبور و مرور وسایل نقلیه و عابرین پیاده است . برای این مسئله باید محل شستشو را با نوار خطر علامت گذاری کرد تا هنگام کار خطری جان دیگر افراد را تهدید نکند و در  صورت بروز خطری صدمه به کسی وارد نشود و ایمنی محیط فراهم شود .
  3. سومین نکته رعایت مسائل برقی می باشد . در این مورد باید به نحوه اتصال دستگاه واترجت ( نماشویی ساختمان با واترجت ) به جریان الکتریسیته توجه کرد و ایمنی را رعایت کرد و از دستگاه های استاندارد موجود در بازار استفاده کرد و حتما از دو شاخه های صنعتی استفاده کنیم و اگر که کابل دستگاه لختی داشت آن را برطرف کنیم وکابل مرغوب و ایمن به کار ببریم تا خطر برق گرفتگی از بین برود و جان کسی به خطر نیافتد و کار با ایمنی لازم پیش برود .
  4. نکته ی بعدی آب بندی درب و پنجره های ساختمان می باشد . گرفتن درزها ی پنجره ها و آب بندی پیرامون آیفون و عایق کاری موارد الکتریکی امری ضروری است که قبل از شروع نماشویی باید آن را انجام داد . چون که شستشوی نما با دستگاه واترجت فشار قوی انجام می شود . زمانی که اطراف پنجره ها شستشو می شود در صورت وجود درز درکنار پنجره ها آب به داخل ساختمان نفوذ می کند برای جلو گیری از این اتفاق باید درزها را پوشش بدهیم تا جلوی ورود آب به داخل ساختمان را بگیریم و برا ی اینکه آب به داخل سیستم آیفون نفوذ نکند و آن را نسوزاند یاید با چسب سیلیکون اطراف قاب آیفون را آب بندی کنیم تا سیستم آیفون خراب نشود و برای جلوگیری از برق گرفتگی باید تمام مواردی که نیاز به عایق کاری باشد را  عایق بندی کنیم تا برق گرفتگی حاصل نشود .
  5. نکته ی بعدی اطلاع رسانی به همسایگان و ساکنان ساختمان می باشد و قبل از شروع کار باید آن ها را مطلع کنیم تا خطری کسی را تهدید نکند . همچنین همکاری ساکنین ساختمان باعث می شود که شستشوی نمای ساختمان پیشرفت خوبی داشته باشد و کارها سریع و اصولی انجام شود . باید اعضای ساختمان درپیشرفت پروژه همکاری های لازم را با پیمانکار انجام دهند تا در حداقل زمان ممکن به اتمام برسد .
  6. نکته ی مهم دیگر استفاده از ابزار آلات مخصوص و استاندارد برای هر نما و مصالح می باشد . در نماشویی هر سطح را باید با مواد مخصوص به خودش شستشو دهیم چون سطوح نما با یکدیگر متفاوت است و هر سطح مواد لازم به خودش را می طلبد و در ضمن باید مواد مورد استفاده استاندارد و مرغوب باشند تا کیفیت لازم را داشته باشند .
  7. کارفرما باید از بیمه بودن کارشناسان و کارگرانی که قرار است عمل نماشویی ساختمان را اجرا کنند اطمینان حاصل کند زیرا نداشتن بیمه برای کارگران و کارشناسان و احتمال خطرات زیادی که برای آن ها به وجود می آورد که می تواند به کارفرما خسارات جبران ناپذیری بزند .
  8. نوع قرارداد نکته ی مهم بعدی در نماشویی است . در این نوع قرار داد ها باید میزان مواد شوینده مصرفی، نوع بیمه کارگران، تعداد روز ها و مقدار زمانی که عمل نماشویی توسط کارشناسان و کارگران به طول می انجامد، نوع دستگاه نماشویی ساختمان، و مبلغ کل درج شود و بعد توسط کارفرما امضا شود تا خدایی نکرده کارفرما در پایان کار ناراضی نباشد و هیچ اتفاق تلخی هم به وجود نیاید.

تیم نماشویی استوارپور با رعابت تمام این موارد آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان و ارائه ی خدمات نماشویی با بهترین کیفیت می باشد .

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ،  نانو نمای ساختمان  و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

برای مشاوره ی رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

تیم نماشویی استوار پور نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *