توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

نماشویی ساختمان در گیلان

نماشویی ساختمان در گیلان

در استان های شمالی کشور به دلیل بارندگی زیاد نمای ساختمان ها زود به زود کثیف می شوند و نیاز به نماشویی پیدا می کنند . نماشویی ساختمان ها روش های مختلفی دارند .

انتخاب این که ساختمان خود را با چه روشی شستشو کنید بستگی به عواملی مانند میزان کثیفی نمای ساختمان ، نوع نمای ساختمان ، جنس نمای ساختمان ، تعداد طبقات و …  دارد .

روش متداول برای نماشویی ساختمان ها استفاده از واتر جت می باشد . نماشویی را می توان عضوی از خدمات نظافتی ساختمان دانست که برای  شستشوی سطح نمای ساختمان به وسیله ابزار و متد ها  و مواد مخصوص نماشویی استفاده می شود .

شتشوی نما با واترجت مخصوص نماهایی است که کثیفی آن ها زیاد نیست و سطحی است و بیشتر به صورت گردد و غبار است اما اگر کثیفی نمای ساختمان زیاد باشد علاوه بر استفاده از واترجت باید از مواد دیگری مانند سیلیس یا مواد نانو استفاده شود .

همچنین برای ماندگاری بیشتر تمیزی نمای ساختمان خود می توانید بعد از انجام نماشویی از خدمات رزین کاری نمای ساختمان بهره ببرید .

روش های شستشوی نمای ساختمان در گیلان

روش شستشوی نمای هر ساختمان با سایر ساختمان ها متفاوت است . برای مثال شستشوی نمای شیشه ای با روش شستشوی نما با ابر و تی وبا استفاده از واترجت انجام می شود .

نماهای آجری مخصوصا ساختمان های قدیمی با روش واترسندبلاست انجام می شود . واترسند بلاست همان شستشوی نما با واترجت است با این تفاوت که در آن از سیلیس به عنوان ماده ی پاک کننده و برای از بین بردن جرم ها و آلودگی های سطح نما استفاده می شود .

شستشوی نمای آجری با مواد نانو به این شکل است که قبل از استفاده از مواد نانو بهتر است با اب وبرس پلاستیکی نمای ساختمان را بشوییم . سپس مواد نانو را با استفاده از برس به سطح نما اعمال کنیم .سپس بعد از گذشت حدود ۱۶ دقیقه دوباره با استفاده از بورس پلاستیکی و آب سطح مورد نظر را بشوییم . این کار شوره و لکه های سفید سیمانی را هم ازبین می برد .

شستشوی نمای سنگی اصول و قواعد خود را دارد. بسته به نوع سنگ استفاده شده در نما باید از مواد تمیز کننده و ابزار ویژه نوع سنگ استفاده گردد. نمای ساختمان دائما در معرض شرایط جوی نظیر باران ، یخبندان ، آفتاب و آلاینده ها است. لذا سنگ نما باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند در برابر این عوامل دوام بياورد.

نماشویی استوارپور نماشویی را با استفاده از طناب یا همان راپل کاری انجام می دهد . این روش مزیت های زیادی نسبت به داربست دارد .

راپل (Rappel)  کلمه ای است که از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده است و به معنی بازیابی است اما همین واژه در زبان انگلیسی به معنی پایین آمدن با طناب ترجمه می شود. در زبان فارسی نیز منظور از راپل همین پایین آمدن با طناب است.

در روش راپل کاری طناب را به یک جای محکم و ایمن و مقاوم می بندیم. اینگونه جاها بیشتر کانال های کولر و تنه اسانسور هستند که در بیشتر اوقات فقط اینگونه جاها هستند که ما را نگه می دارند. در صورت عدم وجود کانال کولر و اتاق آسانسور نیز وجود نداشت باید دور خرپسته یک تسمه محکم ببندیم و دیگر با خیال راحت طناب مورد نظر را به آن ها متصل کنید.

مهم ترین مزیت نماشویی بدون داربست کاهش هزینه است . دومین مزیت آن عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان و عبور و مرور در کوچه و خیابان است .

سومین مزیت استفاده از روش راپل کاهش زمان انجام فعالیت است . همچنین این روش دارای ایمنی و امنیت بالاتری نسبت به داربست می باشد .

هزینه ی شستشوی نمای ساختمان در گیلان

هزینه ی نماشویی به عوامل متفاوتی بستگی دارد و امکان برآورد دقیق هزینه آن فقط با بازدید از پروژه امکان پذیر است.

در این مقاله از  نماشویی استوار پور مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت را برای شما ذکر می کنیم .

اولین مسئله که در این بحث مطرح است موضوع ارتفاع می باشد به گونه ای که باید مشخص گردد که برای شست شوی نما نیاز به داربست است یا بدون داربست و با طناب نیز می توان عملیات نماشویی را انجام داد.

قیمت نماشویی ساختمان رابطه مستقیمی با ارتفاع ساختمان دارد ، یعنی هر چه ساختمان بلند تر باشد هزینه نماشویی هم افزایش می یابد . به این دلیل که باید از تجهیزات و ابزارهای بیشتری استفاده کرد .

دومین مورد که تاثیر مستقیم بر قیمت نماشویی دارد ، جنس نمای ساختمان است . مثلا نشستشوی نمای شیشه ای نسبت به شستشوی نمای آجری انرژی و زمان کمتری احتیاج دارد . در نتیجه نماشویی ساختمان با نمای شیشه ای هزینه  کم تری نسبت به ساختمان با نمای آجری دارد .

عامل دیگری که در قیمت نماشویی تاثیر زیادی دارد بحث میزان کثیفی و عمر سنگ است .

مقدار کثیفی و جرم و آلودگی نما نیز ارتباط زیادی با قیمت نماشویی دارد . بسته به این که چند سال از عمر نمای ساختمان می گذرد و اینکه ساختمان در چه منطقه ای واقع شده است، جرم و آلودگی سطح نما متفاوت است . هر چقدر آلودگی و کثیفی نمای ساختمان بیشتر باشد ، هزینه ی شستشوی نما هم افزایش می یابد.

نصب توری نورگیر برای ساختمان ها نیز توسط تیم استوارپور انجام می شود .

 

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *