توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

نماشویی ساختمان در کرج

نماشویی ساختمان در کرج

نماشویی اصطلاحی است که برای شست شوی نمای ساختمان استفاده می شود . امروزه با وجود آلاینده های موجود در ھوا ،دود و گرد و غبار و ھمچنین کاھش کیفیت نمای سنگ ساختمان ھا و کدر شدن در گذر زمان، لزوم شست شوی دوره ای نمای ساختمان ھا در کلان شھرھا همه گیر می شود.

امروزه نمای ساختمان ها را با روش راپل (طناب) انجام می دهند  .

در بسیاری از ساختمان ھای جدید نیز مشاھده می شود پس از اتمام پروژه عمرانی ،نما چھره ی زشت و ناپسندی به خود می گیرد و علت آن باقی ماندن سیمان در ھنگام سنگ کاری است و در این ھنگام بھترین کار نماشویی است .

یکی از مزایای مھم نماشویی ترمیم سنگ نمای ساختمان است که ترک خورده ویا در مدت زمان طولانی از بین رفته است.

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی نانو نمای ساختمان و رزین کاری نمای ساختمان نیز فعالیت دارد . محافظ نانو شیشه های ساختمان با اتصال شیمیایی در سطح نانومتریک با شیشه موجب کاهش سطح تماس انواع آلاینده ، مواد قطبی(آب و… ) می گردد. نانو شیشه های ساختمانی دارای خواص آبگریزی فوق العاده ای بوده ، که هم در پروسه ساخت نانو شیشه ساختمانی و هم در آبگریز کردن شیشه های ساختمانی اجرا شده می توان از آن ها بهره برد .

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ،  پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ، رزین کاری نمای ساختمان ، سندبلاست و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

انواع نماشویی و روند کار

نماشویی معمولا با دستگاه واتر جت ، سندبلاست(واتر سندبلاست) و…انجام می شود و افراد با توجه به وضعیت ساختمان از روش ھای زیر برای نماشویی بهره‌گیری می کنند .

  • استفاده از داربست برای شستن نما
  • به کارگیری راپل (طناب) در نماشویی

روش ھای شستشوی نما

در نماشویی سه روش به کار برده می شود که به طور خلاصه در زیر به آن ها می پردازیم .

  1. در روش اول شستشو با آب انجام می شود زیرا جرم و کثیفی زیادی وجود ندارد و با به کارگیری آب، نمای ساختمان زیبایی خود را به دست می آورد.
  2. روش دوم استفاده از آب و سیلیس است که لکه ھا و جرم ھای سخت را با آن شستشو می کنند.
  3. روش سوم که کارایی آن برای از میان بردن ماسه شسته و تمیزی گرانیت و بعضی از سنگ ھا می باشد ودر آن از اسید استفاده می شود و در اصطلاح به آن اسیدشویی نماشویی می گویند.

نماشویی با استفاده از جرثقیل بالابر ، کلایمر ، وعملیات راپل ( نماشویی با طناب ) بدون محدودیت ارتفاع انجام می شود .

نماشویی نمای سنگ گرانیت

سنگ گرانیت گران ترین نوع سنگ است . البته سنگ ھای گرانتر از گرانیت ھم وجود دارند اما در وسط سنگ ھایی که در نمای ساختمان بکار میرود گرانیت با کیفیت تر , زیباتر و البته گرانتر است .

نمای گرانیت اصول ، ابزار و وسایل تمیز کننده و تجھیزات ویژه خودش را می طلبد . سنگ گرانیت به دلیل ھزینه سنگین استخراج ، برش و صیقل ، در بخش سنگ ھای به نسبت گران قرار می گیرد ، از این رو اغلب در نمای ساختمان ھای مھم به کارگرفته می شود.از این رونماشویی سنگ گرانیت بسیار مھم است . نماشویی سنگ گرانیت باید با دقت بالا و حوصله فراوان انجام شود  .گرانیت ھا به علت سختی بالا جزو مصالح با دوام ساختمانی محسوب می شوند .

در گذشته نماشویی ساختمان ها با استفاده از داربست انجام می شد. این روش مزایا و معایب و البته سختی های مخصوص به خود را داشت اما با گذشت زمان تکنولوژی ها و روش های جدید برای شستن نمای انواع ساختمان به وجود آمد که بسیاری از شست و شوهای نما غیرممکن را برای ساختمان ها ممکن کرد.

روش های جدید روش هایی هستند که برای شستشوی ساختمان های بلند و نماکاری های سخت نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته است . یکی از این روش ها نماشویی بدون داربست و شست و شوهایی است که کارکنان و پرسنل تیم نماشویی با طناب از بالای ساختمان تا پایین آن را طی می کنند و در مسیری که از بالا تا پایین می آیند تمام نما را با استفاده از مواد شوینده می شویند . البته انتخاب نوع شستشو و انتخاب اینکه از چه مواد شوینده ای استفاده کنند بستگی به نوع ساختمان و جنس نما دارد که در ساختمان های مختلف و نماهای متفاوت فرق می کند.

یکی از این روش ها روش های نماشویی با واتر جت است یعنی همانطور که فرد شوینده ی نما از بالا تا پایین ساختمان را با طناب به پایین می آید همزمان با استفاده از دستگاه واترجت نما را می شوید. این روش ها نسبت به شستشوهایی که با استفاده از داربست در گذشته انجام می شدند بسیار سریع تر و از لحاظ ایمنی بهتر هستند. اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که این روش ها نیاز به تخصص بالایی در زمینه نماشویی ساختمان دارند چرا که اگر در این روش ها ایمنی به شکل کامل رعایت نشود ممکن است خدای ناکرده مشکلات زیادی را به بار بیاورد .

برای انجام نماشویی در تهران ، نماشویی در کرج ، نماشویی در قزوین ، نماشویی در قم ، نماشویی در چالوس ، سنگسابی ساختمان و گرفتن قیمت نماشویی ساختمان با کارشناسان ما تماس بگیرید .

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *