توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

نماشویی ساختمان در مازندران

نماشویی ساختمان در مازندران

نمای ساختمان یکی از مهم ترین اجزاء ساختمان است که افراد قبل از ورود به ساختمان با آن برخورد می کنند .

تمیز بودن نمای ساختمان می تواند تصویر خوبی از ساختمان در ذهن افراد باقی بگذارد . عواملی مانند گرد و غبار ، باش برف و باران ، باران های اسیدی ، دود ناشی از اگزوز خودرو ها مخصوصا در شهر های صنعتی مانند تهران و کرج و قزوین باعث کثیفی نمای ساختمان ها می شوند .

نمای ساختمان ها با توجه شرایط و موقعیت ساختمان هر شش ماه یا هر یک سال یک بار نیاز به نماشویی دارد .

با نماشویی ساختمان ، ساختمان دوباره نمای زیبای اولیه ی خود را بدست می آورد .

یکی دیگر از زمان هایی که نماشویی برای نمای ساختمان لازم است زمانی است که کار ساخت وساز ساختمان تمام شده است و نمای ساختمان بر اثر ریختن مصالح ناشی از سنگ کاری و اجرای نما دچار لکه هایی شده باشد . در این زمان نیز شستشوی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد تا ساختمان زیبایی واقعی خود را دوباره بدست آورد .

این روز ها راپل کاری و شستشوی نمای ساختمان با طناب بسیار رایج شده است و مشتریان عزیز می توانند از انواع خدمات نماشویی مانند نماشویی ساختمان ، نانو نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان ، بستن درز انقطاع بین دو ساختمان بهره مند شوند .

نماشویی ساختمان با طناب هزینه ی بسیار پایین تری نسبت به نماشویی با داربست دارد و برای دیگران نیز مزاحمتی ایجاد نمی کند .

راپل کاری بسیار حساس و پر خطر می باشد و افرادی که این کار را انجام می دهند باید دارای مهارت و تجربه ی زیادی باشند و آموزش دیده باشند . تیم نماشویی استوارپور تشکیل شده از افراد با تجربه و آموزش دیده است .

همچنین افرادی که این کار را انجام می دهند باید بیمه شده باشند .

استان مازندران با توجه به نوع آب هوای آن ، نماشویی در این استان با روش هایی مناسب برای انواع ساختمان ها انجام می شود.

روش های نماشویی در مازندران

روش های مختلفی برای شستشوی نمای ساختمان دراستان مازندران وجود دارد که انتخاب روش نماشویی بستگی به نوع نمای ساختمان دارد.

همچنین مواد و دستگاه هایی که برای شستشوی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد بر اساس نوع نمای ساختمان تفاوت دارد .

موادی که برای شستشوی نمای ساختمان ها استفاده می شود بر اساس میزان و نوع آلودگی از درصد خلوص متفاوتی استفاده می شود.

یکی از روش های شستشوی نما در مازندران شستشو با آب است .  زمانی که در نمای ساختمان جرم و کثیفی زیادی وجود نداشته باشد از دستگاه واترجت برای شست و شوی نمای ساختمان استفاده می شود. واترجت دستگاهی است که  آب را با فشار قوی از نازل آن خارج می کند و در دو نوع تک فاز و سه فاز وجود دارد .

روش دیگر استفاده از دستگاه سند بلاست است . برای نماشویی در نماهایی که جرم های سخت دارند و رسوب آن ها در مدت زمان طولانی ایجاد شده و نماشویی نشده اند و با نماشویی با واترجت قابل تمیز کردن نیست نماشویی به کمک واتر سندبلاست انجام می شود. واتر به معنی آب و سند به معنی ماسه و بلاس به معنی پاشیدن است . بسته به نوع رسوبات از سیلیس هایی با دانه بندی های مناسب استفاده می شود. سرعت خارج شدن آب و قدرت بالا در شست و شوی این دستگاه باعث می‌شود رسوبات، آلودگی و جرم، تمام لکه های چربی، رسوبات آهکی، آثار زنگ زدگی و یا هر نوع جرم سنگین از نما تمیز شود. شست و شوی نمای ساختمان با دستگاه واترجت سه فاز انجام می شود .

هزینه ی شستشوی نمای ساختمان در مازندران

هزینه ی شستشوی نمای ساختمان در مازندران بستگی به اندازه ی ساختمان ، جنس نما و روش شستشوی نما دارد. روش های متفاوتی برای شستشوی نمای بیرونی ساختمان وجود دارد و شیوه اجرای کار در هر روش متفاوت است .

هرچه متراژ نمای ساختمان بیشتر باشد قیمت شستشوی نمای ساختمان نیز بیشتر است و هرچقدر این متراژ کم تر باشد قیمت نماشویی ساختمان کم تر می شود . معیار دیگری هم در تعیین قیمت نماشویی موثر است و آن معیار میزان آلودگی نمای ساختمان است . هرچقدر میزان آلودگی نمای ساختمان بیشتر باشد مصرف مواد پاک کننده بیشتر می شود و تیم راپل کاری باید وقت و انرژی بیشتری برای پاکسازی نما صرف کند .

 

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *