توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

نماشویی ساختمان در قزوین

نماشویی ساختمان در قزوین

نماشویی ساختمان معمولا به سه روش کلی صورت می گیرد و انتخاب یکی از روش ها بسته به نوع  منطقه مجاورت کاربرد  و…. متفاومت می باشد . در این مقاله به معرفی و توضیح انواع روش های نماشویی می پردازیم .

یکی از شهرهای بزرگ که علاوه بر آلودگی های طبیعی دارای آلودگی های صنعتی بسیاری می باشد شهر قزوین است. 

نماشویی بدون داربست برای هر ساختمان بلندی لازم است چرا که حتی ساختمان هایی هم که تازه ساخت نیستند بعد از گذشت مدت زمانی نمایشان کثیف شده و احتیاج به نماشویی بدون داربست پیدا میکنند .

برخی از ساختمان ها هستند که باید همیشه پاکیزه باشند و نیاز مداوم به نماشویی بدون داربست دارند مانند بیمارستان ها ، مراکز تفریحی ، مراکز خرید ، هتل ها که تاثیر بسیار زیادی در جذب گردشگر دارد و در دیدگاه مردم بسیار مهم است و همیشه باید یک نمای فوق العاده پاکیزه داشته باشد .

نماشویی با طناب به چند روش انجام می شود . این روش ها عبارتند از نماشویی با واترجت ، شستشوی نما با واتر سند بلاست، و یا شستشوی نما با ابر و طی . در ادامه برخی از این روش ها را توضیح خواهیم داد.

روش شستن نمای ساختمان نسبت به جنس ونوع ومیزان کثیفی نما بستگی دارد . اگر نمای ساختمان سنگی باشد وسنگ صاف باشد مانند تراورتن ، گرانیت و یا مرمریت می توان به راحتی با استفاده از ابر و تی شست و شو را انجام داد و یا می توان با استفاده از جاروهای دسته دار ومقداری ترکیب آب ومحلول مخصوص نیز آن را شست اما اگر نمای ساختمان سنگ ناصاف مانند سنگ های تیشه ای ، آنتیک وغیره باشد باید بافشار آب آن را تمیز کرد .

نماشویی با واترجت در قزوین

نماشویی با واترجت یکی از راهای معمول در ایجاد فشار آب مورد نیاز برای شستن سنگ های ناصاف می باشد .

اگر کثیفی و آلودگی سطح سنگ های ناصاف و یا آجری خیلی زیاد باشد ودارای لکه های سیمانی وبتنی و یا رنگ وغیره باشد از ماده ای به نام سیلیس استفاده می کنیم .

استفاده ازسیلیس شرایط ولوازم خاصی مانند واتر جت قوی سه فاز ونازل مخصوص می خواهد .

سیلیس نوعی پودر سنگ مخصوص می باشد که دراندازه های مختلف تولید می شود . مثلا اندازه سیلیس ونوع آن برای نمای آجری با نمای سنگی فرق می کند .

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ، رزین کاری نمای ساختمان ، نانو نمای ساختمان ، سندبلاست و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

تیم نماشویی استوار پور نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

نماشویی شیشه در قزوین

شستشوی نمای شیشه ای درعین راحتی به خاطر شفافیت آن دقت بالایی می خواهد . معمولا شستشوی نمای شیشه ای  با روش ابر وتی انجام می شود . سپس در آخر با استفاده از دستمال های کاغذی یا حوله ای و یا دستمال جادویی خط تی گرفته می شود .

نمای شیشه ای باید طوری تمیز شود که کوچکترین اثری از لکه ها و جای دستمال وگرد و خاک روی سطح آن باقی نماند . نمای شیشه ای از نماهای موجود ومعمول است که نیاز به شستشوی سالانه دارد .

                                                

قیمت نماشویی در قزوین

در نماشویی با طناب احتیاجی به بستن داربست نمی باشد و به همین دلیل ار شستشوی نمای ساختمان با سرعت بیشتری انجام می شود و همچنین شما بابت نماشویی ساختمان هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت نماشویی ، ارتفاع ساختمان است . به طوری که ارتفاع ساختمان هر چقد زیاد باشد به دلیل سختی کار هزینه نیز بیشتر می شود .

هر چه متراژ نما بیشتر باشد، هزینه هر واحد شستشو کاهش پیدا می‌کند اما طبیعتا هزینه کل افزایش می‌یابد. در مورد ارتفاع نیز مواردی مانند تعداد طبقات، نحوه دسترسی به پنجره‌ها و یا وجود موانعی مانند سیم برق یا نرده، کار را سخت‌تر می‌کند و بالطبع روی هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد.

عامل دیگری که در تعیین قیمت نماشویی ساختمان تاثیر گذار است جنس نمای ساختمان می باشد . انواع مختلفی از نماها وجود دارد که هر کدام قیمت مخصوصی دارد و جنس سنگی که در نماهای سنگی نیز استفاده می شود بر قیمت نماشویی تاثیر گذار است نمای آجری معمولا سخت تر و نمای شیشه ای راحت تر است .

قیمت نماشویی بسته به میزان کثیفی و متراژ نمای ساختمان محاسبه می شود .

شستشوی نمای سیمانی در قزوین

شستشوی نمای سیمانی و رنگ کنیتکس با استفاده از دستگاه واترجت انجام می شود که کثیفی نما را به طور منظم از یک سمت ساختمان به کمک نازل واترجت به پایین نما هدایت می کند. نماشویی ساختمان با طناب و بدون داربست انجام می شود.

معمولا بعد از اتمام شستشوی نمای سنگی و آجری بر روی سطوح مربوطه از جلادهنده نما و رزین نما برای براقیت و شفافیت استفاده می شود.

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *