توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

نماشویی ساختمان با واترجت واتر سندبلاست

نماشویی ساختمان با واترجت

شستشوی نمای ساختمان و سطوح با واترجت، واتر سندبلاست یکی از روش های مرسوم برای نماشویی ساختمان و سطوح است .

دستگاه واتر جت به دستگاه آب پاش فشار قوی اطلاق می شود که آب شهری را با فشار بسیار بالا به سطح مربوطه ( نمای ساختمان ) پاشش می کند و در نهایت هرگونه جرم و آلودگی را از سطح مورد نظر پاک می کند .

دستگاه واتر جت ،آب را با فشار ۲۰۰ تا ۳۰۰ بار از نازل خارج کرده و جرم و کثیفی را از روی سطح نما و … پاک می کند .

از این روش برای شستشوی نمای ساختمان هایی که بسیار کثیف هستند و دارای آلایندگی های شهری ( مخصوصا در شهر هایی مانند کرج و تهران و قزوین ) که جذب نمای ساختمان شده اند استفاده می شود. این روش به دلیل قابلیت های کار توسط دستگاه واترجت سند بلاست ایجاد می کند می توان در صورت لزوم لایه برداری کرد. یعنی اگر جرم های زیادی در سطح یا نمای ساختمان جذب و چسبیده باشد قادر به لایه برداری و برطرف کردن آن می باشد و در ضمن در نماهای آجری و نماهایی که از سنگ های برجسته و تیشه ای استفاده شده کاربری بیشتری دارد.

کاربرد دستگاه واتر جت

از دستگاه واتر جت می توان به منظور نماشویی ساختمان ،نماشویی برج های بلند ، شستشوی نمای سنگی ساختمان ، شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، نماشویی سطوح سیلیسی ، نماشویی دیوار، شستن کف و …  به شرح زیراستفاده استفاده کرد :

 • شستن نمای سیمانی
 • شستشوی نمای آجری
 • شستشوی نمای کامپوزیت
 • شستشوی نمای شیشه ای
 • شستشوی نمای سنگی
 • شستشوی کلیه سطوح نماشویی در ارتفاع

انواع دستگاه واتر جت

واتر جت ها انواع مختلفی دارند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم .

 1. واتر جت آب سرد
 2. واتر جت آب گرم
 3. واتر جت برقی ( واتر جت ۳ فاز)
 4.  واتر جت با موتور بنزینی
 5. واتر جت ثابت مرکزی

نماشویی ساختمان با واترجت در تهران

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ،  نانو نمای ساختمان  و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

تیم نماشویی استوار پور نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

شستشوی نمای ساختمان با واترسند بلاست

در بالا با واترجت آشنا شدید . در این قسمت به معرفی و توضیح واتر سندبلاست می پردازیم . واتر به معنی آب و سند به معنی سیلیس و ماسه و بلاست به معنای پاشیدن است . در این فرآیند سیلیس بوسیله فشار بالا ی آب که توسط دستگاه واتر جت ایجاد می شود به سطح مربوطه پاشیده شده که باعث میشود چربی ، مواد زائد ،رنگ ، جرم و رسوبات موجود تمیز و پاک سازی می شود .

واتر سندبلاست جهت نظافت و پاکسازی سطوح با جرم های رسوب شده قدیمی و سخت مانند سطوح سیمانی (دیوار سیمانی و …..) که با فشار آب تنها (دستگاه واتر جت) تمیز نمی شوند کاربرد دارد . مانند واتر سندبلاست دیوارهای آجری ، واتر سندبلاست سنگ نما ، واتر سندبلاست سنگ دیواره ها و … .

دانه بندی های مختلفی جهت سیلیس وجود دارد که بسته به کثیفی نما و سطح مربوطه از سیلیس با دانه بندی های مخصوص استفاده می شود .

آب شهری وارده به دستگاه واتر جت که با فشار زیاد به سمت نازل می آید باعث مکش سیلیس از محفظه سیلیس می گردد که در نهایت خروجی کار تشکیل شده از خروج ترکیبی و همزمان دانه های سیلیس و آب از نازل .

کاربردهای واتر سند بلاست

از دیگر کاربردهای دستگاه واتر سند بلاست می توان به مواردی به شرح ذیل اشاره نمود :

 • تمیز کاری  و بستر سازی جهت شروع پروسه رنگ آمیزی .
 • رنگ زدایی ،زنگ زدایی و پاکسازی رسوبات آهکی ،رسوب زدایی و رنگ برداری سطوح و ماسه زدایی .

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *