توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

نماشویی بدون داربست نماشویی با طناب

نماشویی بدون داربست

نماشویی بدون داربست به روش های متفاوتی مانند نماشویی با واترجت ، شستشوی نما با واتر سند بلاست، و یا شستشوی نما با ابر و طی انجام می شود .

نماشویی بدون داربست ( طناب ) به این صورت است که نماشور به وسیله یک طناب محافظ که در بالای ساختمان محکم بسته شده است آویزان می شود و شست شوی نما را از بالاترین ارتفاع استارت می زند.

بعد از اتمام مراحل  ساخت و ساز و اینکه کار نمای ساختمان تمام شد برای اینکه نمای ساختمان پاکیزه شود و آثار مواد و مصالح ساختمانی که بر روی نما مانده است مانند گچ و سیمان و غیره از بین برود احتیاج به نماشویی داریم . اما اصلا نگران اینکه ساختمانتان بلند است یا برج است و چگونه نماشویان به طبقات بالاتر دسترسی خواهند داشت نباشید و کار را به دست پرسنل نماشویی با طناب ما بسپارید .

نماشویی بدون داربست برای هر ساختمان بلندی لازم است چرا که حتی ساختمان هایی هم که تازه ساخت نیستند بعد از گذشت مدت زمانی نمای آن ها کثیف شده و احتیاج به نماشویی بدون داربست پیدا می کنند . دود و غبار شهر تهران کم نیست و گاهی اوقات باران های آلوده ای که در ابتدای فصل می بارد تمام نمای ساختمان را آلوده میکند و به هر حال پس از مدتی نیاز به نماشویی حس می شود.

برخی از ساختمان ها هستند که باید همیشه پاکیزه باشند و نیاز مداوم به نماشویی بدون داربست دارند مانند بیمارستان ها ، مراکز تفریحی ، مراکز خرید ، هتل ها که تاثیر بسیار زیادی در جذب گردشگر دارد و در دیدگاه مردم بسیار مهم است و همیشه باید یک نمای فوق العاده پاکیزه داشته باشد . در این محل ها نماشویی از ملزومات سالانه و گاها ماهانه است.

یکی از مزایای نماشویی با طناب ، کاهش زمان و هزینه است ، زیرا دیگر نیازی به بستن داربست نیست و نماشور می تواند کار شست شوی نما را به سرعت آغاز کند.

برای نماشویی با طناب نیاز به تخصص بالای افراد است و تیم های مختلف امروزه ، در حال ارائه خدمات نماشویی می باشند اما تعداد اندکی از این گروه ها قادر به نماشویی با طناب می باشند و یکی از این تیم ها بدون شک تیم نماشویی استوارپور با سال ها تجربه می باشد که خدمات نماشویی در تهران و کرج ارائه می دهد.

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ،  نانو نمای ساختمان  و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

هزینه نماشویی با طناب

هزینه نماشویی با طناب به عوامل زیادی مانند ارتفاع ساختمان ، جنس نما ، تعداد سیلیس ها و ماسه های مصرفی در کار ، ابعاد و اندازه ی نمای کار شده ، شاخص هایی چون کمی یا زیاد بودن آلودگی و کثیفی نمای ساختمان بستگی دارد .

نماشویی ساختمان با ارتفاع بسیار زیاد مانند یک برج سی طبقه شاید در نگاه اول بسیار دشوار و سخت تظاهر کند و اگر قرار باشد داربست نصب شود و نماشویی با آن صورت گیرد شاید بسیار هزینه بر بوده و خطرات آن برای مثال خطر سقوط بسیار نگران کننده باشد بنابراین امروزه تکنیک نماشویی بدون داربست و نماشویی با طناب به دلیل امنیت بیشتری که می تواند دا شته باشد و نیز نداشتن هزینه نصب داربست  فلزی شاید جایگزین بسیار مناسبی باشد و نیز از دشواری کار کم کند .

تیم نماشویی استوار پور نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

روش های نماشویی ساختمان با طناب

به طور معمول نماشویی به ۳ روش گوناگون انجام می شود. انتخاب روش مناسب برای تمیز کردن سنگ کاری نمای ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن وضعیت نما و درصد کثیفی آن است. روش های شستشوی نمای ساختمان به این ترتیب متداول تر هستند:

شستشوی نمای ساختمان با آب

در این روش، آب تنها ماده شستشو برای تمیز کردن نمای ساختمان است که با فشار زیاد دستگاه های مجهز بر روی بنا اعمال می شود. نماشویی ساختمان با آب برای همه ساختمان های سطح تهران انجام نمی شود و تنها مختص از بین بردن آلودگی های سطحی و نماشویی ساده است. در واقع ساختمان هایی که به صورت سالیانه اقدام به تمیز کردن نمای ساختمان می کنند، می توانند از این روش برای از بین بردن کثیفی های سطحی بیشترین بهره را داشته باشند. فشار آب موجب تمیزی و زیبایی سنگ کاری نمای ساختمان می شود .

شستشوی نمای ساختمان با سیلیس

شستشوی نمای ساختمان با سیلیس با استفاده از مخلوطی از آب و سیلیس برای از بین بردن آلودگی های نمای ساختمان به کار گرفته می شود. شستشوی نمای ساختمان با آب و سیلیس، قدرت پاک کنندگی بیشتری را داشته و توانایی از بین بردن لکه های سخت تر و جرم های قدیمی را نیز دارد. نماشویی با سیلیس برای تمیز کردن سنگ مرمر و زیباسازی نمای بیرونی ساختمان بسیار موثر است. چنانچه ساختمان دارای لکه های سخت و جرم در برخی نقاط است نماشویی ساختمان با سیلیس بهترین راهکار می باشد.

شستشوی نمای ساختمان با اسید

شستشوی نمای ساختمان با اسید از حساس ترین روش های تمیز کردن نمای ساختمان است که در موارد خاصی انجام می شود. تمیز کردن برخی سنگ های سخت نظیر گرانیت با اسید متداول تر است. شستشوی نمای ساختمان با اسید مناسب همه ساختمان های مسکونی نیست و با توجه به آلودگی و متریال می تواند انجام شود. استفاده از نیروی متخصص که تجربه کار با اسید را برای نماشویی ساختمان دارند، در این روش توصیه می شود.

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *