نصب توری نورگیر

نصب توری نورگیر | نصب توری مرغی

تیم راپل کاری استوارپور آماده اجرای خدمات کار در ارتفاع مانند نصب توری مرغی برای نورگیر و پاسیو می باشد.

اگر شما هم از لانه کردن کبوتر ها و پرنده ها در پاسیو و نورگیر خانه ی خود و ایجاد مزاحمت و سر و صدای آن ها خسته شده اید، بهترین راه خلاص شدن از آن ها نصب توری مرغی و بستن آن ها می باشد.

درحال بارگذاری...

معمولا برای اینکه جلوی تابش نور خورشید از طرف نورگیر و پاسیو گرفته نشود، یک طرف از دیوار های پاسیو باز می ماند.

پرنده ها بر روی ستون ها و لبه پنجرهای پاسیو لانه سازی می کنند. برای جلوگیری از این کار اگر بخواهید دیوار بکشید مانع از رسیدن نور خورشید به خانه ی خود می شوید. پس باید طوری آن را ببندید که مانع از رسیدن نور و هوا نشوید.

پس بهترین روش برای انجام این کار، بستن پاسیو با توری مرغی می باشد.

اگر پاسیو و نورگیر ساختمان خود را با توری نبندید، فضولات پرندگان باعث کثیفی نمای ساختمان می شود و در آن صورت باید نماشویی ساختمان انجام دهید و باید یک هزینه ی اضافی پرداخت کنید.

نصب انواع توری مرغی

نصب توری مرغی
نصب توری مرغی

توری مرغی مدل ها و انواع مختلفی دارد. از جمله :

  • توری مرغی پلاستیکی
  • توری مرغی فلزی ( توری گالوانیزه )
  • فنس

معمولا برای پوشاندن پاسیو از توری مرغی فلزی استفاده می شود. زیرا طول عمر زیادی دارد. برای پوشاندن دیواره ی حیاط خلوت از فنس هم می توانیم استفاده کنیم اما به این دلیل که فنس وزن زیادی دارد معمولا استفاده نمی شود.

یک نوع دیگر هم وجود دارد که برای پوشاندن دیوارهای پاسیو استفاده می شود، ورق پلی کربنات است. ورق پلی کربنات باید ابتدا به صورت چهارچوب آهنکشی شود، سپس ورق ها به صورت شبکه ای سر جای خود پیچ شوند. این روش به دلیل ساختن چهارچوب فلزی، هزینه ی بیشتری دارد.

نصب توری مرغی
نصب توری مرغی

ورق های پلی کربنات ویژگی های منحصر به فردی دارد که در زیر به آن ها می پردازیم.

یکی از ویژگی های ورق های پلی کربنات مقاومت آن در برابر ضربه است که نسبت به شیشه حدود ۲۰۰ برابر مقاوم تر می باشد.

دومین ویژگی آن این است که به علت وجود پوشش UV در این گونه ورق ها از ورود اشعه ماورا به محیط داخلی جلوگیری می شود.

سومین ویژگی آن این است که ورق پلی کربنات در مقابل شیشه دارای وزن کم تری است و نصب آن آسان تر می باشد.

توری مورد استفاده برای پوشاندن پاسیو و حیاط خلوت گالوانیزه است و از توری مرغی معمولی ضخامت بیشتری دارد. به همین دلیل طول عمر آن نسبت به توری های معمولی بیشتر است.

برای این کار از توری فلزی یا پی وی سی با چشمه های ۲ تا ۵ استفاده می شود.

نحوه نصب توری مرغی در حیاط خلوت به این شکل است که پس از اندازه گیری و برش دادن توری آن را بر سطحی که می خواهیم بپوشانیم قرار می دهیم و با پیچ و رولپلاک و سیم مفتول آن را محکم می کنیم.

نصب توری مرغی
نصب توری مرغی

تیم راپل کاری استوارپور نصب توری مرغی بر روی حیاط خلوت و پاسیو را با ابزار آلات استاندارد توسط کادری آموزش دیده و مجرب و بدون داربست انجام می شود.

نصب توری مرغی بدون داربست

همه ی فعالیت ها و کار هایی که در بالا گفته شد، توسط گروه استوارپور بدون نیاز به داربست و با راپل کاری ( کار در ارتفاع با طناب ) انجام می شود. به این افراد طناب کار گفته می شود.

این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به داربست دارد. اولین و مهم ترین تفاوت آن ها هزینه ی آن می باشد. در روش راپل کاری هزینه ی انجام کار بسیار کم تر از داربست می باشد.

نصب توری مرغی برای نورگیر و پاسیو با استفاده از طناب زمان بسیار کم تری لازم دارد.

همچنین مستقر شدن و جمع آوری تجهیزات برای انجام کار بسیار سریع می باشد و زمان بسیار کمی لازم دارد.

استفاده از روش راپل کاری هیچ گونه مزاحمت و سر و صدایی برای همسایگان و مشکلی ر عبور و مرور و تردد خودرو ها و عابرین پیاده ایجاد نمی کند.