توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

نانو نمای ساختمان نانو نمای شیشه ای

نانو نمای ساختمان

مواد نانو با تغییر در اتم و مولکول های یک ماده می تواند تغییرات اساسی در ساختار ماده ایجاد کند. پوشش نانو از مهم ترین و برترین محصولات تولید شده در فناوری نانو می باشد که امروزه در سطوح بسیار گسترده ای اعم از سیمان، بتن، آجر، کاشی، سنگ، مرمر، سرامیک، شیشه، فولاد و… در صنایع ساختمان به شمار می رود. محصولات پوشش نانو اکثرا در سطوح مذکور به کار برده می شوند تا سطوح سازه ها را تقویت نموده، خاصیت خود تعمیرشوندگی و خود تمیزکنندگی افزوده و از آن ها در برابر حرارت و اشعه فرابنفش محافظت نماید. به عبارت دیگر، پوشش نانو یا رنگ نانو ضمن داشتن خاصیت های نام برده شده از نفوذ باکتری ها به سطوح پیشگیری نموده و موجب صرفه جویی در انرژی نیز می گردد.

آجرها از ارزان ترین و در عین حال زیباترین مصالح ساختمانی سنتی در ایران محسوب می شوند . آجر در برابر آلودگی ها مقاومت نداشته زود کثیف شده و ظاهر  زیبای خود را از دست می دهد. علاوه بر این، آجر پس از مدتی در نما دچار شوره زدگی شده و بافت آن پوسته پوسته می شود . بنابراین، اجرای پوشش نانو بر روی مصالح ساختمانی مانند آجر آن را از کثیف شدن و فرسودگی در برابر رطوبت و بارش  برف و باران محافظت نموده و ظاهر زیبای آن را برای سالیان سال حفظ می کند .

نانو آبگریز کننده ها باعث می شوند که سطوح آب را جذب نکرده و جذب سطحی آب را کاهش می دهند.

نماشویی در تهران و نماشویی ساختمان در کرج شستشوی نمای ساختمان در تهران از جمله خدمات نماشویی است که تیم نماشویی استوارپور ارائه می دهد .

نانو نمای سنگی ساختمان

نانو بر روی اکثر سنگ ها به خوبی نتیجه می دهد خصوصا سنگ هایی که جذب آب بیشتری دارد.سنگ گرانیت کم ترین جذب آب را در بین سنگ های ساختمانی دارد و معمولا آب را از خود عبور نمی دهد تا مجبور شوید از نانو سنگ برای آن استفاده کنید و لی در شرایط خاص می توانیم پوشش نانو را برای این سنگ هم اعمال کنیم . برای سنگ های مرمریت و تراورتن که جذب آب بسیار بالایی دارند استفاده از این محصول پیشنهاد می شود . همچنین سنگ های مصنوعی که پایه سیمان دارند نیز این محصول به طور کامل می تواند آن را ضد آب کند.

نانو نمای شیشه ای ساختمان

نانو نمای شیشه ای برای نماهای شیشه ای در ساختمان های بلند مرتبه و لوکس ، نماهای شیشه ای فضاهای داخلی ، بیرونی رستوران ها و هتل ها ، بیمارستان ها و CLEAN ROOM ها ، محیط های شرجی ، باران گیر ، حاشیه دریاها و …. مناسب می باشد .

محافظ نانو شیشه های ساختمان با اتصال شیمیایی در سطح نانومتریک با شیشه موجب کاهش سطح تماس انواع آلاینده ، مواد قطبی(آب و… ) می گردد. نانو شیشه های ساختمانی دارای خواص آبگریزی فوق العاده ای بوده ، که هم در پروسه ساخت نانو شیشه ساختمانی و هم در آبگریز کردن شیشه های ساختمانی اجرا شده می توان از آن ها بهره برد .

                                                                                           

شیشه های نانو در ساختمان دارای مزایای زیادی در کاهش هزینه تمیز کردن نمای ساختمان و نماشویی می شود ، استفاده از آن ها سبب ایجاد شیشه ضد لک ، کاهش اثرات بخا و مه شده ، قیمت شیشه نانو به نسبت سطح پوشش و کاهش هزینه نگهداری بسیار توجیه پذیر می باشد.

 

ویژگی نانو نمای شیشه ای ساختمان

  1. ایجاد خاصیت ضد باکتری ، ضد آب آلودگی روی شیشه نمای ساختمان
  2. کاهش شدید نیروی کشش سطحی و ایجاد سطحی فوق آبگریز و تاخیر در جذب گرد و غبار و آلودگی های محیطی
  3. به دلیل کاهش شدید سطح تماس ، شیشه دارای خاصیت خود تمیز شوندگی شده و با عدم جذب آلودگی ها و گرد و غبار روی سطح شیشه با ورزش باد و ریزش باران و برف شیشه تمیز می گردد(anti dust)
  4. سطح شیشه برای مدتی طولانی شفاف باقی می ماند
  5. عدم اتصال آلودگی‌های محیطی در شهرهای صنعتی و شهرهای دارای پدیده گرد و غبار و یا باران

روش اجرای نانو نمای ساختمان

برای اجرای نانوشویی کافی است که مواد نانو شوینده را بروی سطح مورد نظر اسپری کرده و بعد از سه دقیقه پاک کنیم.

برای آبگریز کردن نما و اجرای نانو عایق رطوبتی باید ابتدا سطح زیرین نما شسته شده تا گرد و خاک بروی نما نباشد.

سپس نانو را بروی سطح مورد نظر اسپری کرده و با دستمال مخصوص بروی سطح ماساژ داد. باید دقت داشت زمان اولیه گیرایی حدود ۲ ساعت پس از اجرا و زمان ثانویه ۱۲ ساعت پس از اجرا می باشد.

هنگام مصرف مایع شیشه های نانو تکنولوژی به صورت دستی برای هر متر مربع ۵ تا ۲۵ میلی لیتر (بنا به جنس سطح) مواد لازم می باشد.( ۱ لیتر در حدود ۴۰ تا ۱۸۰ متر مربع را پوشش می دهد).

در صورت استفاده از اسپری های مخصوص (بنا بر جنس سطح مورد استفاده)‌ بین ۵ تا ۱۵ گرم برای هر متر مکعب مواد مصرف خواهد شد.

شما می توانید شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، نماشویی با مواد نانو ، رزین کاری نمای ساختمان و سندبلاست نمای ساختمان ، نماشویی ساختمان در قزوین ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان خود را به تیم نماشویی استوار پور بسپارید و بهترین قیمت نماشویی ساختمان را از ما بخواهید .

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *