توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که ما در این مقاله از سایت نماشویی به آن می پردازیم .

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای محکم کردن سنگ نما جهت جلوگیری از سقوط و ریزش سنگ نما بر سر افراد و عابرین و خودرو ها می باشد . سنگ های نمای ساختمان ها در اثر گذشت زمان و با نفوذ مواد آلاینده و آب به پشت سنگ های نما و یا در اثر یخ زدن اب در پشت سنگ نما ریزش می کنند . در برای جلوگیری از این کار باید سنگ های نما را با استفاده از پیچ و رولپلاک محکم کرد . برای این کار با طناب یا با داربست و با استفاده از دریل های مخصوص اقدام به پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما و چک کردن کلیه سنگ ها از نظر شل بودن می کنیم تا در صورت لق بودن اقدام به محکم کردن آن ها توسط پیچ و رولپلاک می کنیم .

عوامل موثر در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

 1. اولین عامل در تعیین قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ابعاد سنگ ها می باشد . ابعاد سنگ های نصب شده همانگونه که در بالا هم بیان شد ، فاصله استاندارد پیچ و رولپلاک های نصبی در نما ۵۰ سانتی متر است اگر سنگ نما کوچک باشد اجرای پیچ و رولپلاک سخت و هزینه نیز بیشتر می شود .
 2. دومین عامل در تعیین قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان جنس سنگ های نما یا دیوار می باشد .سنگ هایی سخت که میزان جذب آب کمتری دارند معمولا پیچ و رولپلاک کمتری نسیت به سنگ های نرم و آبدوست دارند . از جمله سنگ های سخت می توان به گرانیت و از جمله سنگ های نرم می توان به تراورتن اشاره کرد . سنگ گرانیت در هر ۶۰ سانتی متر یک پیچ نیاز دارد و سنگ نمای تراورتن در هر۴۰ سانتی متر یک عدد پیچ نیاز دارد .
 3. قیمت پیچ و رولپلاک سنگ های شل شده با سنگ های افتاده متفاوت است .
 4. چهارمین عامل در تعیین قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان این است که یچ و رولپلاک با داربست انجام شود یا با طناب .    اگرچه انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما با داربست راحت تر است اما به دلیل گران بودن برای کارفرما بیشتر استفاده نمی شود و فقط در مواقعی پیچ و رولپلاک با داربست انجام می شود که داربست نصب شده از قبل در نما موجود باشد . امروزه پیچ و رولپلاک با طناب بیشترین کاربرد را در ایران و جهان دارد و می توان گفت مقرون به صرفه ترین روش برای کارفرما و مشتریان پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب است .

عوامل دیگری نیز بر روی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما موثرند . مانند :

 • نوع و رنگ سنگ نما
 • رگه های موجود در سنگ و کیفیت سنگ نما
 • قطر و ابعاد سنگ
 • رولپلاک سنگ نما با طناب
 • زیر کاری و نوع مواد مصرفی پشت سنگ
 • ساختار و جنس دیواری که سنگ بر روی آن قرار گرفته

همه ی این موارد بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نما سنگ ساختمان تاثیر گذار است .

استاندارد پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

براساس استاندارد فاصله پیچ و رولپلاک های نصبی از هم باید ۵ سانتی متر باشد حال اگر سنگی اندازه اش ۶۰ سانتی متر بود باید دو پیچ نصب شود تا به طور محکم در جای خود ثابت شود.

عوامل موثر در ریزش سنگ نمای ساختمان

عواملی که در ریزش و شل شدن نما موثرند ، عبارتند از :

 1. عامل اول سهل انگاری و تجربه ناکافی سنگ کار نما می باشد . یعنی سنگ کار نما در موقع سنگ کاری نما نسبت سیمان و ماسه را به خوبی مخلوط نکرده و یا اینکه پشت سنگ ها را به طور کامل پر نکرده است.
 2. دومین عامل نفوذ آب به پشت سنگ ها  می باشد . نفوذ آب به پشت سنگ ها که با منجمد شدن افزایش حجم پیدا کرده و سنگ نما را از جای خود خارج می کند . ملات به تنهایی قادر به نگه داشتن سنگ نما در اثر ازدیاد حجم را نداشته و باید به کمک اسکوپ ها سیمی و گالوانیزه یا پیچ و رولپلاک گالوانیزه ۶ سانتی سنگ نما را در جای خود محکم کرد .

دلایل ریزش سنگ نمای ساختمان

از مهم ترین دلایل شل شدن و ریزش سنگ نما نفوذ آب به پشت سنگ ها از بند ها یا از خود سنگ ها می باشد . برای حل این مشکل باید از مواد ضد آب کننده استفاده گردد حتما تا مطالبی درباره مواد نانو شنیده اید موادی با مولکولهای کوچک تر از مولکولهای آب که کاملا ضد آب و ضد جرم می باشد با اجرای نانو بر روی سنگ نما میتوان سنگ نما را هم ضد آب و هم ضد جرم کرد .

اقدامات لازم قبل از محکم سازی سنگ نما

از اقدامات لازم قبل از محکم سازی سنگ نما بررسی و کارشناسی نمای ساختمان قبل از رولپلاک کردن نما و همچنین انتخاب ابزار و ادوات مناسب به عهده کارشناسان و پیچ و رولپلاک زن های ماهر است .

اگر کارشناس نداند چطور سنگ های نما را پیچ و رولپلاک کند با وارد کردن تنش های غیر مجاز با هیلتی به نمای سنگی ساختمان باعث آسیب به سنگ نما شده و به مرور سنگ های نما شل خواهد شد که در نهایت منجر به سقوط سنگ ها خواهد شد .

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ،  نانو نمای ساختمان  ، نماشویی بدون داربست  ، راپل کاری ،  نماشویی ساختمان با واترجت و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

برای مشاوره ی رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

تیم نماشویی استوار پور نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *