توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

شستشوی نمای کامپوزیت

شستشوی نمای کامپوزیت

ساختمان هایی که در شهرهای شلوغ و پر تردد قرار دارند سریع تر دچار کثیفی می شوند و باید حداقل هر ۶ ماه به شستشوی آن پرداخت تا رسوبات ایجاد شده بر روی نمای کامپوزیت باعث آسیب و خط و خش سطح نما نشود. به خصوص نمای ساختمان های اداری و دولتی که از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند.

امروزه بسیاری از نماها جنس آن ها از کامپوزیت که آلومینیومی می باشد ، زده می شود . این نماها از مقاومت بالایی برخوردار می باشد ولی یکی از مشکلات عمده کثیفی کامپوزیت نما می باشد و دسترسی برای شستشوی آن ها راحت نمی باشد. کامپوزیت در طرح ها، رنگ ها و ابعاد مختلفی وجود دارد و امروزه از این نوع نماها به دلیل ویژگی های خاص مانند زیبایی، سبکی و اجرای راحت آن، در شهرهای مختلف ایران در اکثر ساختمان ها استفاده می شود.

نمای کامپوزیت با قرار گرفتن به مدت طولانی در مجاورت نور خورشید دچار رنگ پریدگی می شود و از سوی دیگر به دلیل جذب آلودگی و جرم توسط کامپوزیت، نما بسیار کثیف و زشت می شود که در این صورت باید به شستشوی آن پرداخت ، چرا که در صورت عدم شستشوی نمای کامپوزیت در طولانی مدت ،جرم و رسوب ناشی از آلودگی و گرد و غبار و همچنین خط و خش های ناشی از برف و تگرگ پیدا کرده که با شستشو با واترجت هم نمی رود که اصطلاحا می گویند جرم به خورد کامپوزیت رفته است  و دیگر قابل برگشت نخواهد بود و تنها راه آن رنگ آمیزی کامپوزیت می باشد.

در این مقاله از سایت نماشویی استوار پور قصد داریم به بررسی شستشوی نمای کامپوزیت و روش های آن بپردازیم جنس کامپوزیت از ورق های سبک آلومینیوم است که ضخامت آن در حدود ۴ تا ۶ میلیمتر می باشد و داخل آن ها پلی اتلین به کار برده شده است.

نمای کامپوزیت بدلیل اینکه جرم پذیری بالایی دارد باید به موقع شسته شود .

این نوع نما کثیفی و جرم را به خود میگیرد و باعث جرم گرفتگی میشود.

شستشوی نمای کامپوزیت بدون داربست

در گذشته برای شستشوی نمای کامپوزیت و شستشوی ساختمان ها از داربست استفاده میشد ولی امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و علم دسترسی با طناب دیگر از داربست برای خدمات نما استفاده نمیشود ما اینکار را با طناب راپل انجام می دهیم.

زمان شستشوی نمای کامپوزیت

معمولا زمانی که برای شستشوی کامپوزیت و نمای آلمینیومی لازم است انجام شود هر فصل یکبار باید نظافت انجام شود . یعنی قبل از اینکه نما جرم گرفته شود باید نما شسته و پاکیزه شود.

کامپوزیت هایی که در نما بکار می رود از برندهای مختلفی می باشد . این نوع برندها بهترینش از جنس آلمانی و ترکیه ای می باشد . متاسفانه تولیدهای داخلی از جنس نامرغوب بوده که در مقابل آفتاب مقاوم نمی باشد و عمر زیادی ندارد.

روش های شستشوی نمای کامپوزیت

شستشوی نمای کامپوزیت با واترجت

برخی از نماهای کامپوزیت که به صورت منظم شستشوی آن ها انجام گرفته، از جرم و آلودگی کمتری برخوردار هستند. در این مورد از دستگاه واترجت برای نماشویی استفاده می کنیم که به تنهایی قادر است سطح نما را تمیز و زیبا کند.

شستشو با واترجت برای برخی از کامپوزیتها که مدت زمان آنها تاخیر نیافتاده و سر موقع شسته شده اند و جنس آن ها خوب بوده کارایی دارد .

شستشوی نمای کامپوزیت با ابروطی

در اغلب موارد نمای ساختمان ها تا کنون نماشویی نشده است و یا شستشوی آن ها به تعویق افتاده که در این صورت ابتدا سطح نما توسط واترجت شستشو داده شده و در مرحله بعد با استفاده از ابر و تی مخصوص این کار، به شستن نمای ساختمان می پردازند.

شستشوی نمای کامپوزیت با جرم گیرها و مواد شوینده

برای نمایی که جرم گرفته باشد و شرره آب داشته باشد تمامی این مراحل باید انجام شود و با یک تفاوت که باید از جرمگیرها در یک مرحله جداگانه استفاده شود.

شستشوی نمای کامپوزیت مستلزم تخصص و مهارت کافی می باشد و نباید از وسایلی استفاده کرد که روی آن خط و خش بیفتد. همچنین استفاده از مواد مخصوص و دستگاه واترجت جهت شستشوی هر چه بهتر کامپوزیت و برداشت جرم سطحی آن الزامی است.

شستشوی نمای کامپوزیت در تهران

لزوم وحفظ ضرورت پاکیزگی نمای ساختمان ها ومراکز تجاری ،اداری ،صنعتی،تفریحی وگردشگری ، هتل ها و بیمارستان ها با توجه به اهمیت در جذب مسافران و مردم موجب این می شود که صاحبان این ساختمان ها و مراکز دولتی به امر شستشوی نما و پاکیزگی نمای ساختمانشان با اهمیت و دقت بیشتری بپردازند علاوه بر اهمیت پاکیزگی نما،با شستشوی مداوم نما توسط دستگاه واترجت با فشار آب ۲۰۰بار از آسیب های به وجود امده توسط عوامل مخرب نظیر افت ها ،گردو غبار،چربی ها ،فضولات پرندگان که دارای خاصیت اسیدی میباشد به مرور زمان نما را از بین می برد ،اگهی های تبلیغاتی ،رویش گیاهان جلوگیری به عمل می آید.

نماشویی در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین شستشوی نمای کامپوزیت در تهران و کرج و شهر های اطراف از جمله خدمات نماشویی است که تیم نماشویی استوارپور ارائه می دهد .

تیم نماشویی استوار پور با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه ی نماشویی ساختمان و شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نما با واترجت ، شستشوی نمای آجری ، نماشویی با مواد نانو ، با بهترین قیمت نماشویی آماده ی ارائه ی خدمات نماشویی به شهروندان و ارگان های دولتی و خصوصی و …  می باشد .

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی  رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ،  نانو نمای ساختمان ، سندبلاست  فعالیت دارد .

تیم نماشویی استوار پور را انجام می دهد .

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *