توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان در تهران

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان در شهر هایی مانند تهران که آلاینده ها زیاد هستند باید به صورت دوره ای انجام شود. شستشوی نمای شیشه ای امروزه با روش های مختلفی انجام می شود. امروزه با توجه به آلودگی هوا در شهر ها و باران های اسیدی نمای ساختمان ها بیش از پیش آلوده و تیره می شود و نیاز به شستشوی نمای شیشه ای، آجری و سنگی است.

تیم نماشویی استوار پور نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

به این دلیل که نمای خارجی ساختمان زودتر از نمای داخلی ساختمان دیده می شود ، تمیز و درخشان بودن آن تاثیر خوبی بر افراد می گذارد.

امروزه نماشویی بدون داربست ( با طناب ) انجام می شود که باعث می شود در وقت و هزینه صرفه جویی شود و همچنین احتمال آسیب به نما را حتی الامکان کاهش می دهد.

شستشوی نمای شیشه ای روش های متفاوتی دارد . ساده ترین روش در شستشوی نمای شیشه ای ، شستشوی نما با ابرو طی و مواد شوینده است. دستگاه سندبلاست و دستگاه واترجت زمانی استفاده می شود که نما جرم بیشتری داشته باشد.

بهترین زمان برای نماشویی ساختمان

بهترین زمان برای نماشویی ساختمان هایی که در شهر هایی مانند تهران ، کرج ، قزوین و شهر های صنعتی می باشند هر شش ماه یک بار یا هر یک سال یک بار می باشد . شستشوی نمای شیشه ای و نماشویی هر ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا اگر ساختمان در مرکز شهر و در مجاورت هوای آلوده و ترافیک باشد، زودتر نیاز به نماشویی دارد. ساختمان هایی که در شمال کشور یا روستا ها هستند کم تر نیاز به نماشویی دارند.

معمولا شست وشوی نما پس از فصل سرما و آغاز فصل گرما زمان مناسبی است به دلیل کم تر شدن آلودگی هوا و همچنین مطلوب شدن دما، زمان مناسبی برای انجام این کار است.

روش های شستشوی نمای ساختمان

به طور معمول نماشویی به سه روش گوناگون انجام می شود. انتخاب روش مناسب برای تمیز کردن سنگ کاری نمای ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن وضعیت نما و درصد کثیفی آن است. روش های شستشوی نمای ساختمان به این ترتیب متداول تر هستند:

انتخاب اولین و آسان ترین روش شستشوی نمای شیشه ای استفاده از ابر و طی می باشد.

یکی دیگر ار روش های پر طرفدار در نماشویی ساختمان با واترجت می باشد.

از دیگر روش شستشوی نمای شیشه ای می توان به نماشویی با دستگاه سندبلاست اشاره کرد.

نماشویی ساختمان با واترجت

دستگاه واتر جت به دستگاه آب پاش فشار قوی اطلاق می شود که آب شهری را با فشار بسیار بالا به سطح مربوطه ( نمای ساختمان ) پاشش می کند و در نهایت هرگونه جرم و آلودگی را از سطح مورد نظر پاک می کند .

دستگاه واتر جت ،آب را با فشار ۲۰۰ تا ۳۰۰ بار از نازل خارج کرده و جرم و کثیفی را از روی سطح نما و … پاک می کند .

دستگاه واترجت در دو مدل تک فاز و سه فاز با حجم مخزن های مختلف در بازار وجود دارد.

دستگاه واترجت به دو صورت شستشو با آب گرم و آب سرد کار می کند. همچنین در هنگام استفاده از دستگاه باید دقت داشت که فشار قوی آب به شیشه آسیب نرساند .

نماشویی ساختمان با دستگاه سندبلاست

استفاده از دستگاه سندبلاست یکی از روش شستشو نما می باشد. دستگاه سندبلاست مانند دستگاه واترجت آب پر فشار تولید می کند. با این تقاوت که قدرت این دستگاه از دستگاه واترجت بیشتر است. دستگاه سندبلاست قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و در مکان هایی استفاده می شود که سطوح گرد و غبار زیادی دارند.

واتر به معنی آب و سند به معنی سیلیس و ماسه و بلاست به معنای پاشیدن است . در فرآیند واتر سندبلاست ، سیلیس توسط فشار بالا ی آب که توسط دستگاه واتر جت ایجاد می شود به سطح مربوطه پاشیده شده که باعث می شود چربی ، مواد زائد ،رنگ ، جرم و رسوبات موجود تمیز و پاک سازی می شود .

واتر سندبلاست جهت نظافت و پاکسازی سطوح با جرم های رسوب شده قدیمی و سخت مانند سطوح سیمانی (دیوار سیمانی و …..) که با فشار آب تنها (دستگاه واتر جت) تمیز نمی شوند کاربرد دارد . مانند واتر سندبلاست دیوارهای آجری ، واتر سندبلاست سنگ نما ، واتر سندبلاست سنگ دیواره ها و … .

دستگاه سندبلاست در نوع آب گرم و سرد در بازار وجود دارد. مزایای استفاده از دستگاه سندبلاست بالابردن سرعت کار و کم مصرف کردن آب می باشد.

قیمت شستشوی نمای شیشه ای ساختمان

قیمت شستشوی نمای شیشه ای به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت نماشویی ارتفاع ساختمان و تعداد طبقات است. همچنین جنس نما و تمام شیشه یا سنگ و شیشه بودن ساختمان نیز عامل دیگری است که در قیمت شستشوی نمای شیشه ای تاثیر دارد.

استفاده از داربست یا شسشتو با طناب نیز می تواند موجب زیاد یا کم شدن قیمت شستشوی نمای شیشه ای شود. همچنین میزان آلودگی نما و جرم نیز تاثیر زیادی در قیمت شستشوی نمای ساختمان دارد.

نکات مهم در شستشوی نمای شیشه ای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان ها باید به صورت دوره ای (فصلی یا سالانه) با روش مناسب هر نما انجام شود. نماشویی علاوه بر تمیز کردن نما باعث می شود جرم ها به سطح ساختمان نفوذ و رسوب نکنند. در نماشویی یا شستشوی نما بهتر است از یک تیم متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. بهتر است بعد از نماشویی شیشه و سنگ را با پولیش یا نانو نمای ساختمان پوشش دهند.

این کار باعث می شود سطح نمای ساختمان مدت زمان طولانی تری تمیز بماند و گرد و غبار به آسانی رو سطح نما نمی نشیند.

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ، راپل کاری  و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با ما تماس بگیرید . ۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰ استوارپور

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *