توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

شستشوی نمای آجری ساختمان بدون داربست

شستشوی نمای آجری

نمای آجری از قدیمی ترین نماها در ایران است که هنوز هم طرفداران زیادی دارد آجر خاصیت عایقی بالایی دارد به طوری که در زمستان محیط خانه گرم و در تابستان سرد می شود . خاصیت فیزیکی آجر طوری است که زودتر جرم و آلودگی را به خود می گیرد و این جرم و آلودگی به عمق آجر نفوذ می کند پس برای نماشویی نمای آجری باید قدرت دستگاه واتر جت را در بالا ترین حالت و همراه با سیلیس انجام داد تا جرم نما به  طور کامل پاک شود و در آخر هم می توان برای ماندگاری تمیزی و نچسبیدن جرم به نمای آجری از مواد نانو استفاده کرد . توجه داشته باشید که نمای آجری با مواد نانو فوق العاده دیرتر کثیف می شود .

نماشویی در تهران و کرج و شهر های اطراف از جمله خدمات نماشویی است که تیم نماشویی استوارپور ارائه می دهد .

نمای آجری معمولا بعد از گذشت زمانی دارای کثیفی زیادی می شود و زیبایی اولیه خود را از دست می دهد. نحوه شستن نما به جنس نما بستگی دارد . نماهای مختلفی در کشور ما موجود است از نماهای سنگی (بیشترین درصد نماهای کشور) تا نماهای آجری شیشه ای ، کامپوزیت و سرامیکی و سیمان شسته و … همه این نماها قابلیت شستشو و پاک شدن را دارند .

شستشوی نمای ساختمان آجری ، شستشوی نما دیوارها و جرم گیری تمامی سطوح و … با جرم زیاد و آلودگی بیش از حد چندین ساله که جرم و کثیفی در عمق آجر نفوذ کرده است ، بادستگاه فشار قوی به نام واترجت و همراه سیلیس (واتر سند بلاست) انجام می شود زیرا تنها با فشار آب معمولی نمی توان آن جر ها را پاک کرد .

بنابراین شستشوی نمای آجری با واترجت به تنهایی و یا در صورت کثیفی زیاد با واترجت و سیلیس عملیاتی می شود.

شستشوی نمای آجری با واترجت و سیلیس توسط تیم  نماشویی استوار پور با بهترین کیفیت صورت می گیرد.  چربی زدایی، رسوب زدایی، جرم گیری، شستشوی نمای ساختمان شیشه ای ، شستشوی نما با ابرو طی ، نماشویی با مواد نانو ، شستشوی نمای کامپوزیت ، شستشوی نمای سنگی، شستشوی نمای سیمانی، شستشوی نمای آجری ، شستشوی نما بدون داربست دیوارها و … را به تیم  نماشویی استوار پور بسپارید.

شستشوی نما بدون داربست

شستن نما توسط نماکار و به کمک طناب و در ساختمان هایی که داربست دارند به کمک داربست انجام می شود . از جمله سخت ترین کارها محسوب می شود . فشاری که دستگاه به نماشوکار در آن ارتفاع که تعادل ندارد و هم چنین خیس شدن و پاشیدن آب و سیلیس به چشم سختی کار را دو برابر می کند . افرادی برای شستشوی نما مناسب هستند که دارای  قدرت بدنی بالا و هیکل قوی و چابک و فرز باشند و نترس بودن و عدم ترس از ارتفاع از مهم ترین معیار های یک نماشو کار خوب است .

شایان ذکر است که در شستن نمای آجری باید از سیلیس یا همان ماسه سنگ نیز استفاده شود تا کیفیت کار بالا رود . سیلیس که نوعی ماسه بادی است برای لایه برداری هر چه بهتر آجر و نماهای سنگی خیلی کثیف استفاده می شود و اما برای شستن نما های سنگی اگر سنگ نما زیاد کثیف نباشد می توان با فشار آب معمولی و شوینده ها نما را تمیز کرد و اگر خیلی کثیف باشد باید سند بلاست زد .

هزینه شستشوی نمای ساختمان

شستن نما لازمه زیبایی هر نما و ساختمان است و هزینه ایی که بابت شستن نما پرداخت میکنید واقعا ارزش پرداخت دارد و در نتیجه کار خواهید دید که واقعا این هزینه در قبال زیبایی ساختمان ناچیز است .

نماشویی از جمله کارهایی است که برای تعیین دقیق آن باید در ساختمان حاضر شد حال با تماس گرفتن و گفتن مشخصات ساختمان از قبیل تعداد طبقات ، جنس نما و عرض ساختمان می توان قیمت حدودی نماشویی را اعلام کرد .

قیمت شستن نمای ساختمان قیمت شستن نمای ساختمان وابسته به نوع نما (شستشوی نماهای آجری سخت تر از شستشوی نماهای سنگی است ) و میزان جرم و کثیفی و ارتفاع و مساحت سطحی است که میخواهید شسته شود بستگی دارد هر چه مساحت سطحی که می خواهید شسته شود بزرگ تر باشد قیمت نماشویی ساختمان نیز بیشتر می شود به طور کلی در مورد قیمت شستن انواع نمای آجری بالاترین قیمت و نمای سنگی کم ترین قیمت را دارد و نمای شیشه ایی و کامپوزیتی قیمتی متوسط دارند برای توضیحات بیشتر اول تفاوت دستگاه واتر سند بلاست و واتر جت را برای شما بیان می کنیم .

دستگاه واتر جت برای شستن نما هایی استفاده می شود که برق سه فاز ندارند و یا نماهای آن ها جرم متوسط دارد . این دستگاه به خوبی توانایی پاک کردن نماهایی که جرم متوسط دارند را دارد و کیفیت کار بهتری را نیز می دهد اما دستگاه واتر سند بلاست بر خلاف واتر جت نیازمند برق سه فاز است و مناسب نماهایی است که آجری بوده و جرم و کثیفی زیادی دارند که در این موارد دستگاه واتر سند بلاست با سیلیس استفاده می شود که فشار آب بسیار بالایی دارد و به کمک سیلیس آجر نما را کاملا پاک می کند که قیمت واتر سند بلاست زنی در نما به نسبت بیشتر از بقیه روش های شستشوی نما است.

دلایل کثیفی نمای ساختمان

  1. آلودگی هوا
  2. پاشش مواد و مصالح ساختمانی مانند قیر، سیمان، گچ، آهک و ….
  3. شرایط جوی مانند باران و برف و باد
  4. نقاشی و اسپری کردن بر روی دیوار ها
  5. چسباندن برچسب های تبلیغاتی و آگهی ها
  6. حیوانات و پرندگان با دیوار و یا فضولات آن ها

روش های شستشوی نمای ساختمان بر اساس مواد مصرفی

اینکه نمای ساختمان را با چه موادی شسته شود به جنس نما و میزان جرم و کثیفی نما بستگی دارد .

شستشوی نمای ساختمان با آب

این روش برای زمانی است که نمای ساختمان زیاد جرم نگرفته و تنها با استفاده از آب زیبایی نما بازمی گردد و نما به طور کامل تمیز و براق می گردد .

شستشوی نمای ساختمان با آب و سیلیس

برای نماهای آجری و موقعی استفاده می شود که نما جرم گرفته باشد و نتوان تنها با آب جرم و کثیفی نما را پاک  کرد در این موارد سیلیس که همان ماسه سنگ بادی است به خود دستگاه واتر سند بلاست زده میشود تا با کمک سیلیس و فشار آب عمل لایه برداری روی جرم ها صورت بگیرد .

شستشوی نمای ساختمان با اسید

این روش مخصوص شستشوی نمای گرانیت است که اسید شویی نامیده می شود .

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *