توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

شستشوی نمای آجری در فرمانیه نماشویی ساختمان

شستشوی نمای آجری در فرمانیه

نمای آجری یکی از نما های قدیمی و پر طرفدار در ایران است . وقتی یک نفر وارد ساختمان شما می شود ، اولین قسمتی که به نظرش می آید و نظرش را جلب می کند ، نمای ساختمان شماست . اگر ساختمان شما تجاری ، اداری یا مرکز خرید باشد ، تمیزی نمای ساختمان بسیار مهم تر از ساختمان های مسکونی است . پس اگر نمای ساختمان شما کثیف است ، همین حالا با تیم نماشویی استوار پور برای مشاوره رایگان تماس بگیرید . نمای آجری یا آجرنما معمولا با گذشت زمان کثیف می شود . عمده ی این کثیفی ها به دلیل وجود آلاینده ها و دود خودرو ها و بارندگی هاست .

در چند سال اخیر به دلیل صنعتی شدن شهر ها ، افزایش تعداد خودرو ها و آلودگی هوا نمای ساختمان ها بیشتر در معرض کثیفی و آلودگی قرار دارد .

همچنین به همین دلیل بارش باران در سال های اخیر ، به صورت اسیدی است که برای نمای ساختمان ها بسیار مضر است ، هم باعث کثیفی نمای ساختمان و هم باعث تخریب نمای ساختمان می شود .

برای جلوگیری از این مشکلات باید به طور مداوم و برنامه ی مشخص نماشویی ساختمان خود را به موقع انجام دهید .

قیمت شستشوی نمای آجری در فرمانیه

قیمت شستشوی نما یا قیمت نماشویی ساختمان ، بستگی به چند عامل دارد .

اولین و مهم ترین عامل که بیشرتین تاثیر را در قیمت نماشویی دارد ، متراژ کار است . مسلما هر چه متراژ بیشتر باشد ، هزینه ی شستشوی نما نیز بیشتر می شود .

عامل دیگر تعداد طبقات ساختمان است . برای مثال هزینه نماشویی برج با هزینه ی ششستشوی نمای یک ساختمان ۴ طبقه متفاوت است .

سومین عامل ، جنس نمای ساختمان است . بعضی از نما ها شستشوی آسان تری دارند و بعضی نما ها شستشوی سخت تری دارند و نیاز به وقت بیشتری برای نماشویی دارند . برای مثال نماشویی شیشه آسان تر از نمای سیمانی یا آجری است .

یک عامل دیگر هم که در قیمت نماشویی تاثیر زیادی دارد ، میزان کثیفی نمای ساختمان است . اگر ساختمان خیلی وقت است که نماشویی نشده و کثیفی آن زیاد است هزینه ی آن بیشتر می شود . برای مثال اگر نمای ساختمان جرم گرفته باشد ، باید از مواد پاک کننده و روش های خاصی استفاده شود که تاثیر مستقیمی در قیمت نماشویی دارد .

روش شستشوی نمای آجری در فرمانیه

روش شستشوی نمای ساختمان ، برای هر نوع از نما متفاوت است . نمای آجری اگر کثیفی زیادی نداشته باشد ، نماشویی ساختمان با واترجت کفایت می کند ، اما اگر کثیفی آن زیاد باشد باید از مواد و روش های دیگر استفاده شود . اگر نمای آجری جرم گرفته باشد ، به جای واترجت باید از واترسندبلاست استفاده کرد .

واتر جت ، دستگاه آب پاش فشار قوی است که آب شهری را با فشار بسیار بالا به سطح مربوطه ( نمای ساختمان ) پاشش می کند و در نهایت هرگونه جرم و آلودگی را از سطح مورد نظر پاک می کند .

دستگاه واتر جت ، آب را با فشار ۲۰۰ تا ۳۰۰ بار از نازل خارج کرده و جرم و کثیفی را از روی سطح نما و … پاک می کند .

از واتر جت می توان به منظور نماشویی ساختمان ،نماشویی برج های بلند ، شستشوی نمای سنگی ساختمان ، شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، نماشویی سطوح سیلیسی ، نماشویی دیوار ،  شستن کف و … استفاده می شود .

واتر سندبلاست مشابه همان شستشوی نما با واترجت است با این تفاوت که در آن از سیلیس استفاده می شود .

حال باز هم با توجه به مقدار کثیفی از سیلیس در درجه های مختلف استفاده می شود . برای هر نمایی سیلیس مخصوص خود وجود دارد . به عنوان مثال برای نمای سنگ تراورتن سیلیس ۰۴۸ درجه یک استفاده می شود .

این نوع سیلیس درشت وسفت است ولی برای آجر های قرمز و قدیمی از سیلیس نرم تر و ریزتر استفاده می شود تا به آجر و بندهای بین آن آسیب نرسد .

سندبلاست برای لایه برداری از سنگ ، سیمان و کندن هرگونه رنگ ازروی آهن ونماهای سنگی و بتنی و همچنین بردن شوره های سفت شده روی آجر کاربرد دارد .

طریقه مخلوط کردن سیلیس به این صورت می باشد که شلنگی را به سرنازل وصل می کنیم و ان با مکیدن دانه های سیلیس کار سندبلاست را انجام می دهد .

همچنین در هنگام نماشویی اگر قسمتی از نمای ساختمان شما ( سنگ یا آجر ) دچار آسیب دیدگی یا ریزش شده باشد ، ترمیم سنگ نمای ساختمان انجام می شود .

در پایان نماشویی ساختمان خود می توانید برای زیبایی بیشتر نمای ساختمان خود ، می توانید رزین کاری ( رزین نمای ساختمان ) را انجام دهید .

تیم نماشویی استوار پور آماده ی ارائه ی خدمات در تمام نقاط تهران (  فرمانیه ، منیریه و … ) ، کرج ، قزوین ، هشتگرد ، مازندران ، گیلان ، رامسر ، لاهیجان ، رشت و … می باشد .

خدمات نماشویی محدود به این کار ها نمی شود . هر کاری را که بخواهید انجام دهید اما دسترسی به آن سخت باشد و در ارتفاع باشد ، با تیم راپل کاری استوارپور می توانید آن را به آسانی و با هزینه ی کم انجام دهید . کار هایی مانند بستن درز انقطاع بین دو ساختمان ، نصب توری نورگیر و پاسیو ، آب بندی نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سم پاشی و . . . از طریق راپل کاری (  طناب کار ) قابل انجام است .

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *