توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

راپل کاری کار در ارتفاع

راپل کاری

راپل (Rappel)  کلمه ای است که از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده است و به معنی بازیابی است اما همین واژه در زبان انگلیسی به معنی پایین آمدن با طناب ترجمه می شود. در زبان فارسی نیز منظور از راپل همین پایین آمدن با طناب است.

در راپل کاری طناب را به یک جای محکم و ایمن و مقاوم می بندیم. اینگونه جاها بیشتر کانال های کولر و تنه اسانسور هستند که در بیشتر اوقات فقط اینگونه جاها هستند که ما را نگه می دارند. در صورت عدم وجود کانال کولر و اتاق آسانسور نیز وجود نداشت باید دور خرپسته یک تسمه محکم ببندیم و دیگر با خیال راحت طناب مورد نظر را به آن ها متصل کنید.

خدمات راپل

خدمات راپل کاری در زیر آورده شده است . تقریبا می توان گفت که تمام کارهایی را که برای انجام دادن آن ها نیاز به داربست می باشد ، با راپل می توان بدون نیاز به داربست انجام داد .

از راپل برای کارهایی که هزینه های داربست بالایی دارد مورد استفاده می شود . انجام این کار ها با طناب و هزینه ی شما را نصف خواهد کرد.

پیچ و رولپلاک سنگ نما

اصلی ترین دلیل ریزش سنگ نما  استفاده از مصالح نا مرغوب می باشد البته استفاده کم از سیمان و ملات خشکه نیز مهم ترین تاثیر را درعدم  چسبندگی سنگ را دارند و استفاده از خشکه باعث شده تا بسیاری از سنگ کاران از این روش برای افزایش سرعت کار استفاده نمایند که بعد ها با ریزش سنگ نمود پیدا می کند.

برای جلوگیری از ریزش سنگ نما  بهترین روش استفاده از پیچ رولپلاک نما می باشد تا دوام و زیبایی آن را حفظ نمود .

شستشوی نمای ساختمان

نماشویی یا شستشوی نما ، تمیز کردن شیشه‌ها و دیگر قسمت‌های نمای سازه‌های شهری است. نمای ساختمان می‌تواند شامل مصالح مختلفی شامل سازه اصلی نما، بخشی از طراحی معماری نما یا مانند پنجره‌ها، به عنوان عناصر تأمین نور ساختمان باشد. نماشویی ساختمان می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از انواع ابزارهای مختلف شستشو انجام شود. فناوری‌های نسبتاً جدیدی برای مکانیزه کردن این عملیات رشد و به کار گرفته شده است .

نماشویی توسط دسترسی با طناب یکی از شیوه‌های این کار بر روی انواع ساختمان های با ارتفاع بلند می‌باشد. این روش در ایران در حدود ۱۵تا۱۷سال است که اجرا می‌شود. نحوه ی شستشو بستگی به نوع نما دارد.

نماشویی بدون داربست به روش های متفاوتی مانند نماشویی با واترجت ، شستشوی نما با واتر سند بلاست، و یا شستشوی نما با ابر و طی انجام می شود .

نورپردازی نمای ساختمان

یکی از خدمات راپل کاری نورپردازی نمای ساختمان حتی در جاهای غیر قابل دسترس با طناب بدون نیاز به داربست می باشد . همچنین بهترین و ارزان ترین راه برای تعویض لامپ های نمای ساختمان ،کار با طناب بوده که ایمنی بالا و قیمتی باور نکردنی دارد .

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان یکی دیگر از خدمات راپل کاری می باشد و قیمت نقاشی نمای ساختمان بستگی به وسعت ساختمان دارد. مثلا قیمت برج و آپارتمان های مسکونی تفاوت زیادی دارد. برج به دلیل زیاد بودن کار قیمتش نیز کمتر از آپارتمان می باشد.

نصب انواع لوله و هواکش و بنر

برای انجام این کار شما باید کانال ساز و کسی که کارش نصب است را بیاورید تا اندازه و نوع هواکش و لوله را برای شما اندازه بگیرد و بسازد و بعد از سرهم کردن آن ها ما برای نصب این لوله و هواکش ها در محل حاضر شده و کار نصب را انجام می دهیم.

پر کردن درز انقطاع ساختمان

درز  انقطاع در ساختمان هایی که در مجاورت یکدیگر قرار دارند ایجاد می شود.این فاصله به منظور حفاظت ساختمانها در مقابل زلزله و جلوگیری از افتادن بار ساختمانهای مجاور بر  روی یکدیگر می باشد.معمولا شهرداری بر اساس قوانین اجرای این فاصله را اجباری کرده است.هرچه ارتفاع ساختمان بیشتر باشد فاصله درز انقطاع نیز بیشتر می باشد.

اگر تصمیم گرفتید که درز انقطاع را با روش راپل بپوشانید ، بهترین و راحت ترین مصالحی که می توان این فاصله را پوشاند،استفاده از ورق های گالوانیزه می باشد.در صورتی که مشکل گرفتن پایانکار از طرف شهرداری را دارید ، پوشاندن درز انقطاع  با ورق های گالوانیزه مورد تائید شهرداری نیز می باشد و میتوانید پایانکار را دریافت کنید.این ورق ها مقاومت بالایی در مقابل عوامل جوی دارد و به علت سبکی  به راحتی و با سرعت می توان کار کرد.

مزایای راپل کاری

راپل ها اصولا برای مدتی در هوا معلق می مانند و حرکت آن ها با استفاده از پای آن ها انجام می شود. مزیت هایی که باعث افزایش استفاده از راپل نسبت به دیگر وسایل مانند داربست شده است شامل:

  • امنیت بالای راپل کار
  • هزینه پایین تر نسبت به نصب داربست
  • کاهش زمان انجام فعالیت
  • تمامی سطوح کار در ارتفاع را می توان با راپل به راحتی انجام داد.
  • عدم رساندن آسیب به نمای ساختمان

تیم نماشویی استوار پور در زمینه ی شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای سنگی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، رزین کاری نمای ساختمان ، پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگسابی ساختمان ،  نانو نمای ساختمان  و نماشویی با مواد نانو فعالیت دارد .

تیم نماشویی استوار پور نماشویی ساختمان در تهران ، نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی ساختمان در قزوین را انجام می دهد .

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *