توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

بند باز نمای ساختمان راپل کاری

بند باز نمای ساختمان

بندباز ( راپل کار ) و طناب کار به افرادی هستند که با استفاده از طناب های مخصوص ، روی نمای ساختمان آویزان می شوند و خدمات نماشویی را بدون استفاده از داربست و با استفاده از طناب ، انجام می دهند .

خدمات بندباز ساختمان

بندباز ها هزینه های شما را در برابر روش های دیگر ، بسیار کاهش می دهند.

تا به حال پیش خود گفته اید که اگر یک سنگ از نمای ساختمان بر روی یک ماشین یا یک عابر ریزش کند چه اتفاقی می افتد؟ ما برای حل این مشکل راه حل داریم . با پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان می توانید از این امر جلوگیری کنید .

هزینه انجام این کار ها و خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما بسیار کم تر از عواقب انجام ندادن آن ها می باشد .

یک بند باز می تواند هر فعالیتی را در ارتفاع بالا روی نمای ساختمان انجام دهد. به چند نمونه از کار های آن ها در زیر اشاره می کنیم .

پیچ و رولپلاک نما

نماهایی مانند نمای آجری ساختمان، نمای سنگی ساختمان، نمای کامپوزیت و یا نمای چوبی ساختمان معمولا بعد از چند سال با خرابی و ریزش به دلایل مختلف طبیعی روبه رو می شوند.

معمولا برای تعمیر نمای ساختمان اقدام به پیچ و رولپلاک آن ها می شود. پیچ و رولپلاک با استفاده از دریل های قوی و مخصوص انجام می شود و در پایان سوراخ های ایجاد شده بتونه کاری و رنگ آمیزی می شوند تا حای سوراخ ها روی نمای ساختمان مشخص نشود .

نماشویی ساختمان

معمولا بعد از اتمام نما کاری ساختمان شستشوی نمای ساختمان توصیه می شود. معمولا در زمان نما کاری ساختمان مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان و … به بدنه نما پاشیده می شود نمای ساختمان زیبایی خود را از دست می دهد . با یک نظافت ساده و استفاده از واتر جت و تنها با آب خالی عمدتا می توان در این مرحله کار شستن نما را انجام داد.

بعد از این مرحله باید حداقل دو تا سه سال یک بار کار شستشوی نما انجام شود. معمولا آلودگی شهری و وجود انواع آلاینده ها و گرد و غبار و باران های اسیدی و … باعث می شود تا نمای ساختمان در طول زمان به سرعت کثیف شود.

بندباز ها با استفاده از مواد شوینده مخصوص مانند مواد نانو و یا سیلیس اقدام به شستن نما در این مرحله می کنند و بعدا با مواد پولیش و یا مواد نانو مخصوص اقدام به گرفتن روزنه ها و براق کردن نمای ساختمان می کنند. در واقع این تخصص راپل کار و یا بند باز باعث می شود تا نمای ساختمان شما همیشه تمیز باشد .

بندباز چگونه از نمای ساختمان آویزان می شود ؟

برای مستقر شدن در ساختمان و ارائه خدمات خدمات ابتدا لوازم را بر روی پشت بام آپارتمان میبریم.

طناب راپل را که بندباز توسط آن از ساختمان آویزان می شود به ستون های کولر که روی پشت بام هستند میبندیم .

در بیشتر مواقع همین ستون ها هستند به درد بستن می خورند . در برخی ساختمان های دیگر طناب به داخل راه پله و به نرده ها بسته می شود .

معمولا برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از خطرات احتمالی از دو طناب استفاده می شود .

ویژگی های بندباز

اولین ویژگی بند باز نسبت به داربست که در بالا به آن اشاره شد ، هزینه ی بسیار پایین آن است .

دومین ویژگی آنست که انجام این خدمات با داربست نفضای زیادی را اشغال میکند و همچنین باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران و ایجاد ترافیک در عبور و مرور می شود .

همچنین انجام خدمات نماشویی توسط بندباز سرعت بسیار بیشتری نسبت به سایر روش ها و داربست دارد .

هزینه بندباز ساختمان

این سوال را نمی توان برای همه ی ساختمان ها به طور یکسان پاسخ داد .

عوامل زیادی هستند که بر روی قیمت نماشویی و خدمات بند بازی تاثیر دارند .

یکی از عواملی که در قیمت کار بر روی طناب تاثیر گذار است محل ساختمان است.

عامل دیگر جنس نمای ساختمان است . برای پیچ و رولپلاک کردن و نماشویی جنس نمای ساختمان عامل بسیار مهمی است .

تعداد طبقات و مساحت محل انجام کار نیز از عوامل تعیین کننده قیمت نماشویی هستند . برای مثال هزینه نماشویی برج با هزینه نماشویی ساختمان های معمولی تفاوت دارد .

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *