توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 1 نظر

بستن درز انقطاع بین دو ساختمان راپل کاری

بستن درز انقطاع بین دو ساختمان

بستن درز انقطاع معمولا ( فاصله بین دو ساختمان ) با استفاده از ورق های گالوانیزه انجام می شود .

به طور کلی هدف از پوشاندن درز انقطاع جلوگیری ورود پرنده ها به درون درز و ایجاد سر وصدا و مزاحمت برای ساکنین ساختمان میباشد . می بایست در نظر داشته باشیم برای بستن درز انقطاع و درز انبساط از یولونیت و یا این که سیمان به کار گیری نکنیم ، به دلیل آن که در اثر عوامل جوی مثل باد باران و خورشید مبتلا ریزش و سبب افتادن مصالح به پایین می شود و ایجاد خطر برای عابرین پیاده و وسایل نقلیه می‌کند .

روش بستن درز انقطاع میان دو ساختمان

در ابتدا باید زاویه و فاصله میان دو ساختمان را محاسبه و اندازه گیری کنیم و با توجه به ان ورق ها ی مورد نظر را سفارش دهیم و خم مرتبط با ان را بزنیم , که در بیشتر نماها به طور L خم میخورد معمولا فاصله میان درز دو ساختمان از ۱۰ تا ۲۰ سانت می‌باشد و ارتفاع ورق ها ۲ متری هست که برای یک ساختمان ۴ طبقه حدود ۱۵ متر طول نیاز به ورق داریم . برای روش اجرای عمل به‌این شکل است که با به کارگیری از ورق های مورد نظر را از بالای ساختمان در جهت پایین نصب مینماییم و فضای خالی میان دو ساختمان را می پوشانیم .

ازجمله عوامل مهمی که سبب ایجاد درز انقطاع میان دو ساختمان شده پیشگیری از ضرر های ناشی از ضربه ساختمان های همسایه به یکدیگر است به ویژه در حین وقوع ز‌لزله که موجب تکان خوردن و یا این که خم شدن بنا به جهت شدت بالای زلزه همینطور پیشگری از انتقال صدا , سرما و گرما میان دو ساختمان را اسم برد .  نشست یکی‌از ساختمان ها و صدمه خوردن به ساختمان دیگر به همین جهت است که یکی‌از شرط های شهرداری برای دادن پایان کار به ساختمان بستن درز انقطاع می‌باشد .

برای بستن و پر کردن درز انقطاع میان دو ساختمان و سازه از یونولیت هم می توان استفاده کرد . اما یونولیت بعد از گذشت زمان دچار ریزش و افتادن می شود . گزینه پیشنهادی ما برای پوشاندن و بستن فاصله بین دو ساختمان استفاده از ورق گالوانیزه است .  بستن درز انقطاع بدون داربست ( با روش راپل کاری ) هیچ گونه مزاحمتی برای عابرین و دیگران ندارد.

نماشویی استوارپور نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی در تهران ، نماشویی ساختمان در قزوین ، نماشویی ساختمان در آمل  را با کیفیت عالی انجام می دهد .

برای اطلاع از قیمت نماشویی ساختمان با شماره تلفن ۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰ تماس بگیرید .

هزینه پوشاندن درز انقطاع

هزینه پوشاندن درز انقطاع به دو عامل بستگی دارد . مورد اول روش انجام کار می باشد که به دو صورت می تواند انجام شود . یکی از روش های انجام این کار راپل کاری ( کار در ارتفاع با طناب ) می باشد . کار با طناب برای بستن درز انقطاع نسبت به داربست هزینه کم تری دارد.

روش دوم انجام این کار استفاده از داربست می باشد که نسبت به کار با طناب دارای هزینه ی بیشتری می باشد .

عامل دوم نوع مواد و مصالح مورد استفاده می باشد . انواع متفاوتی از فلزات و پلاستیک ها را می توان برای بستن درز انقطاع استفاده کرد.

مثلا برای پوشاندن درز انقطاع میان دو ساختمان از ورق گالوانیزه که ضد زنگ می باشد می توان استفاده کرد . این ورق ها را می توان رنگ کوره ای زد تا همرنگ نمای ساختمان شود و بر زیبایی ساختمان و کیفیت نما بیافزاید.

روش دیگر بستن درز انقطاع استفاده از توری مرغی می باشد که از ورود پرندگان به داخل درز انقطاع جلوگیری می کند .

این توری ها از جنس فلز و پلاستیک می باشند .

نصب توری نورگیر برای ساختمان ها نیز توسط تیم استوارپور انجام می شود .

تیم نماشویی استوارپور آماده ی انجام خدمات نماشویی مانند شستشوی نما با ابرو طی ، نماشویی برج ، پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان با طناب ،  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج می باشد .

 

 

 

 

1 نظر

  • داود روزبان

    سلام ، سال گذشته ساختمان ضلع شرقی ما رو ساختند و درز انقطاع رو با ورق های گالوانیزه مسدود کردن متاسفانه از اون روز به بعد هرموقع باد میوزه صدای زیادی تو واحد ما میپیچه که آزاردهنده هست و واقعا نمی دونم چطوری مشکل را برطرف کنم اما اطمینان دارم این صدای باد است که باعث میشه ، اگه امکان داره میشه کمک کنید مشکل چطوری قابل حل هست

  • نوشتن نظر

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *