توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 0 نظر

آب بندی نمای ساختمان در لاهیجان

آب بندی نمای ساختمان در لاهیجان

آب بندی نمای ساختمان یکی از مهم ترین مسائلی است که در هنگام ساختن ساختمان باید رعایت شود . بعضی از سازند ه ها این موضوع را در هنگام ساخت سازه رعایت نمی کنند . به همین دلیل در آیندهه برای ساکنان آن ساختمان مشکلاتی به وجود می آید .

مشکلات ناشی از عدم آب بندی نمای ساختمان

آب بندی نمای ساختمان یعنی اینکه آب نتواند به ساختمان شما نفوذ پیدا کند . اگر به هر دلیلی آب به داخل ساختمان شما نفوذ کند یعنی آب بندی آن از بین رفته است .

از بین رفتن آب بندی نمای ساختمان مشکلاتی را به همراه دارد . ورود آب به ساختمان باعث می شود دیوار های داخلی خیس شوند و این امر باعث باد کردن و در نهایت ریختن گچ دیوار ها می شود .

همچنین اگر دیوار های داخلی شما کاغذ دیواری باشد ، کاغذ دیواری های آن بلند می شود و رنگ آن زرد می شود .

در نما های شیشه ای و کامپوزیت آب باران به صورت مستقیم وارد ساختمان می شود .

برای جلوگیری از این مشکلات باید دیوار ها و درب و پنجره های ساختمان را آب بندی کرد .

این کار از طریق عایق کاری و آبگریز کردن نمای ساختمان انجام می شود .

آب بندی نمای کامپوزیت در لاهیجان

معمولا آب بندی نمای کامپوزیت زمانی از بین می رود که لاستیک های آب بندی آن ها از بین می روند یا خراب می شوند .

برای آب بندی درزهای نمای کامپوزیت از چسب پلی یورتان که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و uv آفتاب دارد ، استفاده می شود  .

برای انجام این کار ابتدا لاستیک های آب بندی که خاصیت خود را از دست داده اند را بر میداریم . سپس جای آن ها را تمیز می کنیم و چسب کاری را انجام می دهیم .

قبل از انجام این کار باید لبه های نمای کامپوزیت را با چسب کاغذی بپوشانید . زیرا در صورت برخورد چسب با نما ، پاک کردن آن دشوار است .

در مرحله ی آخر هم لاستیک های سالم را جایگذاری می کنیم تا آب بندی نمای ساختمان کامل شود .

آب بندی نمای شیشه ای در لاهیجان

آب بندی نمای شیشه ای نیز همانند آب بندی نمای کامپوزیت است . به این صورت که ابتدا درز های نما را تمیز می کنیم . سپس به وسیله ی چسب نما را آب بندی می کنیم .

برای آب بندی نمای شیشه ای باید دقت بیشتری نسبت به نمای کامپوزیت به خرج داد .

ویژگی های آب بندی کردن نمای ساختمان

  • جلوگیری از نفوذ آب باران و برف
  • جلوگیری از ورود هوای گرم در تابستان و هوای سرد در زمستان
  • جلوگیری از شوره زدگی در نما
  • جلوگیری از آلودگی نما

آبگریز کردن نما توسط فناوری نانو ( نانو نمای ساختمان )  پوششی آبگریز روی سطح مصالح ایجاد می کند که باعث زیبایی هرچه بیشتر ظاهر ساختمان و همچنین مقاومت در برابر آب و هوا، میکروب ها و قارچ ها کپک و جلبک و در عین حال امکان تنفس مصالح  می شود. پوشش نانو از جذب عمقی آلودگی های مختلف توسط انواع نما رفته همچون سنگ ، سیمان، آجر، شیشه، چوب، سرامیک و غیره جلوگیری می کند و خاصیت آسان تمیز شدن هم به تمام سطوح می دهد. محافظت در برابر اشعه UV خورشید، عدم ایجاد پوسته و مقاومت در برابر باران های اسیدی هم از ویژگی های نانو کردن سطح نما می باشد.

نماشویی استوارپور با استفاده از کادری مجرب و آموزش دیده آماده اجرای پروژه های نماشویی ساختمان و آب بندی نمای ساختمان است .

نماشویی استوارپور نماشویی ساختمان در کرج ، نماشویی در تهران ، نماشویی ساختمان در قزوین ، نماشویی ساختمان در آمل  را انجام می دهد .

یکی از چسب هایی که این تیم برای آب بندی نمای ساختمان استفاده می کند چسب Z90 است . چسب z90 یکی از چسب های ضد آب سازی است که معمولا برای ساختمان هایی با سنگ نمای تراورتن استفاده می شود. این چسب با مواد دیگری ترکیب می شود و با قلم مخصوص بین بند کشی ها زده می شود تا روزنه ها و سوراخ های آن ها پر شود و دیگر آب به داخل آن ها نفوذ نکند .

چسب های دیگری نیز هستند که می توان از آن ها برای آب بندی نمای ساختمان با چسب های ترکیبی استفاده کرد . مانند : چسب بتن ، چسب کاشی ، چسب آنتیک .

چسب های نام برده شده به تنهایی کاربرد خاصی ندارند و باید با مواد مقاوم  کننده ترکیب شوند .

برای اطلاع از قیمت نماشویی ساختمان با شماره تلفن ۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰ تماس بگیرید .

همچنین نصب توری نورگیر برای ساختمان ها نیز توسط تیم استوارپور انجام می شود .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *