توسط mortezanama / کار در ارتفاع / 3 نظر

آب بندی نمای ساختمان با چسب های ترکیبی

آب بندی نمای ساختمان با چسب های ترکیبی

آب بندی نمای ساختمان معمولا از چند بخش تشکیل می شود . تیم نماشویی استوارپور آب بندی نمای ساختمان را با چسب z90 و آب بندی با رزین انجام می دهند .

آب بندی نمای آجری ساختمان

در این نوع از نماها معمولا آجر و سنگ را ترکیبی کار می کنند و چون بین آن ها درزهایی هست ک آب از آن ورود می کند باعث ترک خوردن و باد کردن گچ و کاغذ دیواری داخلی ساختمان می شود که هزینه های بسیار بالایی برای مالک به همراه دارد .

آب بندی نماهای سنگی ساختمان

در این نوع نماها به خاطر اینکه معمولا نمای ساختمان ها را به صورت رومی طراحی می کنند آب روی برجستگی ها می ماند و کم کم راه خود را برای نفوذ به داخل دیوار و درنهایت باد کردن و ترک خوردن دیوار و سقف ها پیدا می کنند .

در بسیاری از موارد آب از نمای خارجی ساختمان که از جنس سنگ یا سیمان و یا آجر است ، به داخل ساختمان نفوذ می کند.در نماهای سنگی مخصوصا سنگ تراورتن و یا مرمریت که درصد جذب آب بالایی دارند در هنگام بارندگی و جذب آب باران آن را به سمت داخل هدایت می کنند و موجب نم و رطوبت بر روی دیوارها می شود.

بهترین راهکار برای آب بندی نمای ساختمان  در این موارد استفاده از نانو ضد آب بر روی سنگ نما است.

آب بندی نماهای سیمانی

در ساختمان های با نمای سیمانی مانند نمای سنگ دلیل نفوذ آب می تواند جذب آب باران و رطوبت باشد و یا به علت ترک هایی که بر روی سیمان ایجاد شده است . در این موارد اقدام به پر کردن ترک های سیمان می کنیم و در صورت لزوم بر روی آن نانو ضد آب اجرا می شود و نما را آب بندی می کنیم. در نماهای آجری ممکن است در طی سال های زیاد بند کشی های بین آجر ها از بین رفته و یا در اثر ضربه و یا تخریب بند ها آب بندی نمای ساختمان از بین رفته باشد که عامل بسیار مهمی در نفوذ آب است.

این نوع نماها باید در همان ابتدا از چسب های ضد آب پوشانده شود ولی متاسفانه اکثر سازنده ها این کار را نمی کنند و خسارت حاصل از آن کمر شکن است .

در هر سه مورد این نماها چسب های ترکیبی بهترین گزینه برای آب بندی و ضد  آب کردن آن می باشد .

یکی دیگر از قسمت های ساختمان که آب از طریق آن به داخل ساختمان نفوذ می کند پنجره ها هستند . در مواقع بارندگی آب باران از طریق پنجره ها به داخل ساختمان نفوذ می کند. نفوذ آب به داخل ساختمان مشکلاتی مانند خیس شدن گچ دیوار ها ، کاغذ دیواری ها ، خیس شدن فرش ها ، پرده ها و … را به همراه دارد .

بهترین راه برای حل این مشکل آب بندی نمای ساختمان است .

ویژگی های آب بندی کردن نمای ساختمان

 • جلوگیری از نفوذ آب باران و رطوبت
 • جلوگیری از نفوذ سرما و همچنین گرما در فصول مختلف به داخل ساختمان
 • جلوگیری از شوره زدگی نما
 • جلوگیری از آلودگی نما

چسب مورد استفاده در آب بندی نمای ساختمان

یکی از چسب هایی که مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارد و قابلیت رنگ خوری بسیار خوبی دارد ، چسب پلی اورتان است .

از چسب هایی که برای چسباندن قطعات شیشه استفاده می شود و برای چسباندن کاشی، آلومینیوم و سرامیک هم کاربرد دارد، چسب سیلیکون است .

چسب های سیلیکون ویژگی های زیادی دارند که می توان به مقاومت در برابر فشار، انعطاف پذیری، مناسب برای آببند کردن نما ساختمان و همچنین جلوگیری از رشد گیاهان گوناگونی همچون قارچ ها و کپک اشاره کرد.

برای پر کردن درزهای بین درب و پنجره ها، چارچوب، ترک ایجاد شده در دیوارهای گچی، از چسب اکریلیک برای آببندی نما استفاده می شود. البته از این نوع چسب در سطوحی همچون شیشه ای، چوبی و فلز هم استفاده میشود.

از ویژگی های چسب های اکریلیک می توان به بدون بو بودن، خشک شدن سریع، مقاومت در برابر اشعه یو وی و همچنین انعطاف پذیری بالا اشاره کرد .

آب بندی نما در شهر های تهران ، کرج ، هشتگرد ، قزوین ، شمال ، گیلان ، مازندران ، آمل ، بابل ، بابلسر ، نوشهر ، چالوس ، نور ، محمود آباد ، رامسر ، شهسوار ، لنگرود ، لاهیجان ، رشت ، انزلی ، کلاچای ، تالش ، آستارا انجام می شود .

 

 

 

 

 

 

 

3 نظر

 • رضا عبدی نژاد

  سلام
  عزیز خدمتتان عرض کنم اینجانب یه ساختمان سه طبقه در شهر پرند دارم که نمای آن سنگ اجرا شده است . سال اول نما آب بند بود ولی سال دوم از نمای ساختمان آب به داخل نفوذ کرده و باعث خرابی گچ و سفیدکاری واحد شده . درضمن من دوباره داربست زدم و بندکشی کردم ولی دوباره نم به داخل واحد نفوذ میکند . لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم که این نم دادن تموم بشه ؟
  ممنون

 • رضا عبدی نژاد

  سلام
  عزیز خدمتتان عرض کنم اینجانب یه ساختمان سه طبقه در شهر پرند دارم که نمای آن سنگ اجرا شده است . سال اول نما آب بند بود ولی سال دوم از نمای ساختمان آب به داخل نفوذ کرده و باعث خرابی گچ و سفیدکاری واحد شده . درضمن من دوباره داربست زدم و بندکشی کردم ولی دوباره نم به داخل واحد نفوذ میکند . لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم که این نم دادن تموم بشه ؟ بی زحمت هزینه ی این کار رو برآورد بکنین
  ارتفاع ۱۲ متر به عرض ۱۲ متر . دو طرف نما دارد
  ممنون

  • mortezanama

   سلام جناب عکس نمارو جهت اب بندی به شماره واتساپ ارسال کنید

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *